iPhone 4'ün şimdi de kamerasında sorun çıktı!

iPhone 4'ün sorunları bitmiyor, kullanıcılar şimdi de kamerasından şikayetçi...

  • Gökay Özbudak
iPhone 4'te yeni sorun!
iPhone 4 kendini belli ediyor...

iPhone 4'ün anten sorunundan sonra şimdi de karşımıza kamera sorunu çıktı. iPhone 4, 5 megapiksellik kamerasıyla gün ışığında veya dışarıda oldukça iyi görüntü verirken, iç mekanlarda ve yapay aydınlatmayla ya da aydınlatmasız LED flaş ile sorun yaşıyor.

Bazı iPhone 4'ler ile iç mekanlarda çekilen fotoğraflarda sarımsı ve hatta bazen yeşilimsi bir görüntü oluşuyor. Aynı fotoğraf aynı şartlarda bir iPhone 3G ile çekildiğinde bu sorunla karşılaşılmıyor. Yan tarafaki fotoğrafta da, iPhone 4 ile çekilmiş görüntünün bariz sarılığını görebilirsiniz. Ayrıca bu hatalı renkler, programlarla da düzeltilemiyor.

Değişik yansıyan ışıklardan dolayı değişik renkler oluşur ve bir dijital kameranın, o görüntüyü normal şekilde yakalayabilmesi için ayarlı olması gerekir. Buna beyaz dengesi adı verilir. Ancak görünen o ki bazı iPhone 4'lerin tam olarak doğru beyaz dengesi ayarları yok.

Apple teknik desteği tam bir açıklama yapmasa da, bu sorunla karşılan kullanıcıların iPhone'larını değiştirmesini söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 35 Yorum

yeni çıkan cihazlarda doğal olarak sorunlar olur tıpkı yazılımlar gibi yeni yazılım çıkınca kullanıcılar sayesinde sorunlar ortaya konur ve bir sonraki güncellemeyle halledilir buyüzden sonraki iOS güncellemesiyle sinyal ve kamera sorununun düzeleceğini düşünüyorum.

vay iphone 4 apple baban seni aceleyle piyasa sürmüş gibi duruyosun

update bekliyoruz :D

Yuh diyorum baska da bi yorumum yok

Sakat doğdu bu bebek...

hahahahah tamamen fiyasko oldu ıphone4 eee bi telefonu bukadar büyütürseniz ıphone kullanlar statü sahibi olduklarını zannetmeye başlamışlardı bu iyi oldu

çıkar çıkmaz daha ne olduğunu bilmeden alan, günlerce sıralarda bekleyen, kullanıcılar bunların hepsini haketti !!

iphone 4 kullanan heralde bu saatten sonra keşke almasaydım der artık..alacaklarda bu kadar sorundan sonra almaktan vazgeçer heralde..

Sinyali halletmek için zaten update verecekler 4.1 adı altında onu da çözerler o arada...

Update ile düzeltirler ne olacak :) hatta bide güzellik yaparlar 8MP e çıkarırlar kamerayı :)))

Hemen piyasaya sürülen bir cihazdan ne beklersiniz,teknik ve programsal olarak ciddi ve uzun aşamalı bir kontrol yok,sırf satış politikası cebimiz dolsun yeter iphone 3gs ile arada dağlar kadar fark yok kamera desen eski teknoloji nokia n95 ten kötü çekiyor :) Nokia n8 hala tam olarak dünya piyasasına sürülmedi,merakla bekliyoruz...

Konu hangi ürün olursa olsun herkese tavsiyem cikan hicbir isletim sistemine hic bir telefona hic bir programa baliklama dalmayin..kesinlikle bekleyin.. program ve oyunlarda ise daha sabirli olmaniz önerilir cünki ilk ciktiklarinda fahis fiyatlara satilan bu ürünler 1 sene sonra cok komik rakamlara temin edebilmeniz mümkün ..

samsung wave alın iphone4 ün yarı fiyatına iphone 4 ün 2 katı özelliklere sahip olun...

steve amca kesin " o ortamda fotoğraf çekmeyin" diyecektir:)))

bir daha ki haberde sorunsuz kısımlarını söylersek çok sevineceğim, çünkü sorunsuz yanı yok gibi:)

iOS 4.1 ile hepsi düzelir, diğer markalarda neler oluyor neler ama apple kadar gündem oluşturamıyorlar.

ooohhh... iyi oldu...!!! ben o kadar uyardım buralardan...!!! canıma deysin Vallaha...!!! bu uydurukçu jobtiriğin zımbırtıları herzaman problemliydi ve inanın bana tüm iyi niyetmle uyardım...!!! ama aradan öyle kişiler çıktı ki, jobtirikle evli zannedersin yaaa... yada onun çocuğu zannedebilirsin...

gitti 2500 TL. jobtirik şimdi evinde keyif yapıyor sizin paralarla... muuuhahahaaa...

geçmiş ola...

Bu bebek sakat falan doğmadı sadece herkes bebek daha emeklerken abileri gibi koşmasını beklediği için ortada bir sorun var 2-3 güne bu bebek hem yürür hem koşar hem de hava takla atar bunu bilmek için uzman olmaya gerek yok..

yazılımsal bir soruna benziyor.

gün geçmiyor ki iphone 4 de 1 patlak çıkmasın. ..

Elvedamı
Iphone4 dünyada kullanıcı memnuniyeti en yüksek olan cihaz.
Bu sorunlar da binde bir çıkan sorunlar 2 milyon satıldı telefon bir haftada, 1000'de 1 sorun olsa, 2000 kişide sorun oluyor, çok satıldığı için bunlar çok gibi görünüyor.
Aksi takdirde Apple Iphone, dünyanın en sorunsuz ve en iyi telefonu

daha neler çıkacak bu alette.devam etsin insanlar almaya

kaliteli ürün firması oldu dandik ürün firması. Bir şirket ne kadar çok çok reklam ve övgü alırsa kalitesi okadar düşmeye başlıyor. şımarık çocuk misali hiçbiri uğraştığına ve ürününü aldığına değmez

kaliteli ürün firması oldu dandik ürün firması. Bir şirket ne kadar çok çok reklam ve övgü alırsa kalitesi okadar düşmeye başlıyor. şımarık çocuk misali hiçbiri uğraştığına ve ürününü aldığına değmez

bence sony ericson en iyisi

saygılarımla !!!11

buna benzer sorunda nokia 6288'de var.gün ışığında iyi çekiyor ama iç mekanda renkli parazitler oluyor sanki...bu telefonu kullanan olupta bu sorun onda yoksa beni yalanlasınlar...

Ya Nokia 6xxx serisi telefonların kamerası yıllardır yeşil çekiyor, lense baktım sanırım yeşil bir filtre var, niye koymuşlar bilmiyorum. Yıllardır insanlar o kameralarla resim çekiyor, kimsenin sesi çıkmadı, iPhone 4'te en ufak bir şey çıksa haber oluyor. Bundan sonra ben de Apple kullanıcam, ne kadar eleştiri o kadar güncelleme o kadar sorun çözümü, eminim ki bir sonraki güncelleme de cayır cayır çalışacak telefon, Nokia ise hala kılını kıpırdatmıyor.

Sakat kardeş sakat. İlk çıkardığı telefon değil bu apple'ın. iphone var, iphone 3g var, iphone 3gs var. Bu sebeple bu bebekten bırak emeklemeyi maraton koşmasını bekliyoruz. Sıfırdan ar-ge yapılmadı, daha önceki bilgilerin üzerine bazı birikimler katıldı. Bu yüzden beklentimiz sanki ilk kez yapılmış bir telefonun performansı değil daha önceki yapılan telefonlardan alınan derslerle yapılmış bir telefondan beklenecek performanstır. Ama senin gibiler önüne ne konulsa kabul ettikleri için apple da ne versek kabul edecekler, hatalı matalı hiç farketmez diyor.
-------------------------------------------------------------
Bu bebek sakat falan doğmadı sadece herkes bebek daha emeklerken abileri gibi koşmasını beklediği için ortada bir sorun var 2-3 güne bu bebek hem yürür hem koşar hem de hava takla atar bunu bilmek için uzman olmaya gerek yok..

iphone nin sonu yaklaştı..zaten haketmedigi bir basarı yakalamıstı artık millet gerçegi gormeye başladı..

görsel olarak bir değişiklik yapacaklar, sinyal düşecek ama düşmedi gözükecek sorunda çözülecek, bu problemi yaşayanların sinyal seviyesi düşse bile, telefonun işlemini hala yerine getirdiğini söylemekte, bir güncellemeyle görsel değişecek sorun çözülecek :)

Bu bebek sakat falan doğmadı sadece herkes bebek daha emeklerken abileri gibi koşmasını beklediği için ortada bir sorun var 2-3 güne bu bebek hem yürür hem koşar hem de hava takla atar bunu bilmek için uzman olmaya gerek yok..
---------------------------------------------------------------------------------
Satın alınmış elektronik bir ürün için yapılan, hayatımda duyduğum en saçma yorum. Düşünsenize, bir ürün alıyorsunuz, arızalı çıkıyor, teknik servisine götürüyorsunuz ve adam size böyle söylüyor... O adamı oraya gömerdim heralde...

iphone nin sonu yaklaştı..zaten haketmedigi bir basarı yakalamıstı artık millet gerçegi gormeye başladı..
----------------------------------------------------------------------------------
Millet gerçeği görmeye mi başladı?! Senin Apple ürünlerinin satış rakamlarından haberin yok galiba!!! Apple'ın satışları rekor üstüne rekor kırıyor ve sen millet gerçeği görmeye başladı mı diyorsun? Afedersin ama sen gerçek derken neyi kastediyorsun? xD

Ben geçen yıl çıktığı gibi iPhone 3G S almıştım ama sonra çok sıkıldım şarjının az dayanmasından ve N97 aldım ama bununda dokunmatiği çok kötü iphone 4ü bekliyorum ama ailemin alacağını da sanmasam da bu kadar sorunun cıkması da ondan vazgeçmeme bile yetiyor..

yaa bi telefonun tasarımı bu kadarmı kötü olur.

Nokia icin büyük bir firsat dogdu eğer n8, n97 gibi fiyasko olmazsa nokiayi eski günlerine döndürebilir.N8 bekleyip göreceğiz...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play