iPhone 4 ve App Store Guinness'te!

iPhone 4 ve App Store sonunda Guinness rekorlar kitabına da girdi! Peki ama hangi rekorla?

  • Gökay Özbudak

iPhone 4 ve App Store Guinness Dünya Rekorları'nı sildi süpürdü. Dünyanın en hızlı satan taşınabilir oyun sistemi olarak adını Guinness Rekorları'na adını yazdıran iPhone 4 birçok kişiyi de şaşırttı. Guinness Rekorları'nın oyun alanıyla ilgilenen Guinness World Records 2011 Gamer's Edition'da App Store da dünyanın en popüler uygulama marketi oldu.

İlk günde 1.5 milyon adet satan iPhone 4 kendisine en hızlı satan taşınabilir oyun makinesi ünvanını kazandırırken, PSP'nin 200 binlik satışının üzerine çıktı. Ayrıca 2004'te yayınlanan Nintendo DS de bir haftada 500 bin adet satmıştı.

App Store ise üç ayrı ödül topladı; yayınlandığından beri 6.5 milyar indirme sayısıyla "en popüler uygulama marketi" ödülü, 37,362 indirilebilen oyunla "internetten indirililebilen en büyük oyun mağazası" ödülü ve ilk çıktığında 500 uygulamanın 145'inin oyun olmasıyla "ilk çıktığında en çok oyunu bulunan sistem" ödülü.

Bunların dışında iPhone'la ilgili olarak, Angry Birds, Plants vs. Zombies, Tap Tap Revenge, Frotz ve Enigmo da Guinnes Rekorları'na adlarını yazdıran isimler oldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bir iphone4 sahibi olarak, dünyanın en iyi cihazına sahibi olduğuma inanıyorum.

kategoriler neye göre belirleniyorsa artık... android de en hızlı gelişen mobil işletim sistemi ama bunu hiç duyuran bile yok...

"ilk çıktığında en çok oyunu bulunan sistem" ödülü. BU NEDİR BÖYLE KAFALARINA GÖRE ÖDÜL UYDURMUŞLAR ANDROID İÇİN DE BİRSÜRÜ ÖDÜL ALINABİLİR AMA BÖYLE SAÇMA KATEGORİLER OLUŞTURULMUYOR NEDENSE!

hala yok bılmem bu cep daha ıyı tartısması yapmayın beyler ıphone ılk cıktıgında 3g pıyasada cepmı vardı nokıdan baska bıde uyduruk sasung modellerı vardı ıphone eldıkten sonra cep dunyası degıstı nokıa silindi samsung taklıt yaparak buyudu suan bende galaxy 2 alırım ıphone4 yerıne ama ıphone5 galaxy den daha ıyı olucak bu hep bole devam edıcek ama ıphone bır devrım yaptı ceplerde

her şey bir yana TapTap MEtallica gibisi yok

iphone dünyada liderliği eline almıştır artık bu saatten sonra nokia samsung gibi markalara para vermek saçmalıktır evet eksikleri vardır ama artık nokia öldü bi zamanlar efsane olan marka sürünüyo iphone 5 çıktığında işler iyice değişecek bence apple yine bombayı patlatıcaktır hazır olun tek lider apple iphone gerisi fasa fiso

iphone oyun icin mi 1milyon satmis sacma bi karsilastirma olmus

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play