iPhone 5: 3 - Galaxy S3: 2!

iPhone 5 Galaxy S3'ten çok sonra satışa çıkmış olsa da, bu alanda rakibini geride bırakmayı başardı!

  • Berk Toparlak
iPhone 5: 3 - Galaxy S3: 2!

E-reklam şirketi Chitika'nın raporuna göre daha şimdiden, mobil cihazlar arasında web trafiğinin yüzde 3'ünü iPhone 5 kullanıcıları oluşturuyor. Galaxy S3'ün bu alandaki payı ise sadece yüzde 2.

Tüm cihazlar üzerinden kıyaslandığında da Apple'ın önde olduğu görülüyor. iOS cihazlar mobil internetin yüzde 47'sini işgal ederken Samsung'un bu alandaki oranı yüzde 17.

Tabi bu rakamlar, kimin ne kadar cihaz sattığını hiçbir şekilde göstermiyor. Konu sadece mobil internet trafiği. Araştırmanın sonucu, Chitika tarafından, iOS kullanıcılarının internetle daha fazlaiçli dışlı olmasına bağşanıyor.

Chitika, raporunu 7 günlük bir çalışma sonucu oluşturmuş. Dolayısıyla raporun ne derece sağlıklı olduğu tartışmalı olsa da akıllı telefon pazarının artık iki başlı bir mücadeleye döndüğü açık.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

android cihaz sadece samsung ta olmadığından ve çin malı basit tabletlerin bile peynir ekmek gibi satıldığından olabilir bu fark..

kulaklarınızı tıkayın android fanboylar ağlamaya başlar birazdan dikkatli olun

yüzde 47 ye yüzde 17... işte kapak diye buna denir :)

Paranız mantığınızdan çoksa tabi gider ip5 alırsınız... :)

tabi Güney Kore yi ölçümlere dahil etmezsen böyle saçma sonuçlara varabilirsin.

zaten apple hayranı site olunca sonuç normal (chip apple hayranı )

Samsung tv büyüklüğünde akıllı telefon yaparsa olucağı bu s3 masallahı var 4.8 bune ya sadece buyuk ekran yuzunden samsung tercıh etmedım.

@19 Eki 2012 19:47 beyin özürlü Apple fanboyu 5" ideal ölçüdür yakında Apple'da anlıyacak... tabi batmazsa...

herşey internet trafiğiyle olsaydı Nokia şu an pazarda lider olurdu

s3 le bağlanıldıgını nasil test ediyorlar ?

Ne yani bu :D Fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış.Halihazırda insanlar yedikleri sarımsağın kokusunu çıkarmaya çalışıuyorlar esas uyandıklarında yeniden bakmak lazım.Web trafiğinin de araştırılması ayrı bir saçmalık.

Ya dunya da herkes zeki ve akilli olacak diye birsey yok, oyle olsa "Zengin" ve "Fakir" diye kavramlar olmazdi.

aman ne onemli buyuk bi fark sadece nete giren iphone kullanicilari daha fazla diyee iphone mu alicaz simdi.

Iphone 5 umulan seviyede olamayınca Apple buralarda tutunacak yer arıyor. Bir hafta içinde web trafiğinde 1 puan artış!!! Apple kendine aşırı güven sebebi ile buralara düştü...

Bu yeni bisey degil.Yillardir iphonelar sadece bir marka degil tum android telefonlardan fazla satiyor.yani satisa daha cikmayan nice galaxy telefonlari gececek daha onlarla kiyasliyicaz...moral bozmaya gerek yok s3 u satista uce bese katladi diye.samsungun ayda bir galaxy piyasaya surdugu gercegi ile samsungun iki yil boyunca 24 galaxy satisinida ekleseniz genede iphone a yaklasamiyacaktir.tek s3 i iphone satisiyla kiyaslamak haksizlik olur.piyasada satisa sunulan tum android telefonlarin satislari iphone yaklasamazken s3u kiyaslamak olmamis

iphone 5 ile kıyaslıorsunuz ama ios işletim siztemli apple genel baz tutuyorsunuz iphone 5 ile S3 kıyaslıyorsunuz rakamla kıyaslayın ozman S3 ün satışı 30 milyon peki ya iphone 5 nekadar saçmış bu alanda S3 ü geride bırakabilmişmi şunu anlıyorum bu derdide apple yandaşı !!!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play