iPhone 5 beklentisi satışları düşürdü

iPhone 5 için hazır olduğunu açıklayan Gold, iPhone satışlarıyla ilgili bakın neler dedi!

iPhone 5 beklentisi satışları düşürdü

iPad 2 ve iPhone 4'ü Türkiye'ye ilk defa getiren Gold Teknoloji Marketleri, iPhone 5'i de Türkiye'deki meraklılarıyla buluşturmak için hazırlıklarını tamamladı.iPhone 5'in Eylül ayının sonuna doğru raflardaki yerini alacağı beklentisi iPhone 4 ve 4S satışlarını etkiledi. Gold Teknoloji Marketleri'nin satış rakamlarına göre; yılbaşında iPhone 4 ve 4S'in toplam satışı içinde yüzde 40 olan iPhone 4S'in payı, Temmuz ayında yüzde 80 'e ulaşırken iPhone 4'ün payı yüzde 20 düzeyine geriledi. Temmuz ayı itibarıyla ise, akıllı telefon kullanıcılarının iPhone 5'in çıkışını beklemeye başlaması iPhone 4 ve 4S satışlarında %26'lık düşüş yaşanmasına neden oldu.

iPad, yüzde 80 paya sahip

Teknoloji severlerin önde gelen cihazlarından bir diğeri olan iPad de tüm tablet satışlarının yüzde 80'ini oluşturarak ilk sıradaki yerini koruyor. Microsoft'un geliştirdiği tablet bilgisayar Surface gelene kadar ise iPad'in hakimiyetinin bu düzeyde sürmesi bekleniyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

helal olsun... iphone 5 geliyor diye millet yemeden içmeden kesilecek nerdeyse... Yine aynı arayüzü kakalayacak apple ve dış tasarımda hafiften bir degişiklik TR satış fiyatı 2800 TL olacak. Alanlara alkışlar...

5 için mağazanın kapısında sabahlarken soyulan alıklara şimdiden geçmiş olsun... :-P

Iphone 2 ve 4 alanlar aldı da ne oldu. Zamanın para durumuna göre servet ödeyip milletin başı göğemi erdi. Bu işden paramı kazandılar. Zengin mi oldunuz ? Appple şirketi kazanmış olduğunuz paranınızın bir çoğunu alıp ekonomi tabiriyle piyasanın kaymağını toplayıp zenginliğine zenginlik kattı. Hepsi bu.

bi kaç yıl sonra bıkıp yada eskiyip atacağı telefona bu kadar değer veren cahil insanlar topluluğu

@29 Ağu 2012 06:17 iPhone'a para verenlerin azımsanmayacak bir kısmı telefonları bir üst modelle her defasında yeniliyor diye düşünüyorum.

5000bin tl den satısa sunar..

Evet milleti kazıklamak adına yapılan İphone satışı millete 3000 tl den satmışlardı.

ewt gold ilk getirdi ama 3200 TL fiyat koymuşdu :))

BIRAKIN PARASINI GARİBANA WERMEYEN ZENGİNLER İPHONEYE WERSİN SANKİ CEBİNDE BİŞİ EKSİLECEK

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir