iPhone 5'deki bu özellik onaylandı

iPhone 5'de yer alacak ve boyutu daha küçük olacak "şeyin" varlığı, kesinlik kazandı!

iPhone 5'deki bu özellik onaylandı
Yeni port çok daha küçük

iPhone 5'de yer alacak bağlantı noktasının, şu anki iPhone'lardan farklı, daha küçük 19-pin'li bir port olacağı "onaylandı".

TechCrunch'un üç bağımsız üreticiden edindiği bilgiye göre 30-pin'li portun yerini alacak 19-pin'li port, boyut olarak Thunderbolt portuna yakın olacak (ancak Thunderbolt portundan farklı olacak). 30-pin'li port, üçüncü jenerasyon iPod'dan bu yana Apple cihazlarında standart halini almıştı. Apple'ın yeni bir port geliştirmedeki en önemli amaçlarından bir tanesi, cihazın içerisinde alandan kazanmak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Yeni bir şarj cihazı, yeni bir bağlantı kablosu, yeni bir pazar, Apple için tertemiz yeni mangırlar demek oluyor bu değil mi?

@21 Haz 2012 11:24 sen salak mısın yavrucuğum? şarj cihazı kutunun içinde geliyor zaten.

VEEEEE. Dock türü cihazlara rahat bağlamak için ses çıkışı cihazın altında yer alacak, çünkü 30pinden 19 pinli modele geçerken ses çıkışları kırpıldı.

@infoman bilimsel olarak Kanıtlana bilir =) Teorik olarak Doğru Bir mantık ;) ince bir düşünce

kutunun içinde geliyo zaten o saydıkların ?

Bizim İçin İyi Oldu :)) Yeni Data Kablosu Yeni Kulaklık Yeni Şarj Cihazı Yeni Dock Yeni Bilmem ne :)) Apple de bu çakallığı akıl etmiş. Cihaz içinden yer kazanacakmış pehh :))

Aynen öyle yeni aksesuarlar demek apple kırdı parayı yine :))

APPLE IPHONE 5 alanların kafalarından da bıraz kırpıp pın yuvalarını azaltsalar kafaları anca oyle sarj edecek 30 pın den 19 pın daha guzel olmus onlara :-))

kesinleşen tek şey daha kırılgan olduğu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir