iPhone 5 elinde patladı ve şarapnel fırlattı!

Patlayan cep vakalarına şimdi de "şarapnel fırlatan" iPhone 5 eklendi! İşte korkutan bir olay daha.

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 5 elinde patladı ve "şarapnel" fırlattı!

Çinli bir kadın, iPhone 5'iyle konuşurken neredeyse gözünü kaybediyordu. Yerel bir haber kaynağına göre konuştuğu sırada elinde patlayan iPhone'dan fırlayan bir cam parçası, kadının korneasını çizdi.

Sadece soyadı açıklanan Li, Dalian Evening News'a yaptığı açıklamada 1 yıllık iPhone'unun patlayan köşesinin daha önce düşüp bir miktar içeriye göçtüğünü söylüyor. Li, 40 dakikalık bir görüşme sonrasında telefonunu kapatamadığını, ekranın dokunmatiklerinin tepki vermediğini ve ardından patladığını söylüyor. Rapora göre iPhone 5 patladıktan sonra Li hastaneye kaldırılmış.

Patlayan cep vakaları çok nadir yaşansa da üzücü sonuçlara yol açabiliyor. Geçtiğimiz günlerde Hong Kong'da yaşayan bir adam, patlayan Galaxy S4'ünün evini yaktığını iddia etmişti. Daha üzücü bir olay ise Çin'de yaşanmış, Çinli bir kadın şarjdaki iPhone'una gelen bir çağrıyı cevaplamaya çalışırken elektrik şokuna maruz kalarak hayatını kaybetmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

aha seri katil yine kaçırmış... 3.'ü öldürür...

@grezimonk Sabahki yorumunun aynısını yapsana. Yani haberi yalanlasana...

@grezimonk ne hikmetse samsungun patlama haberlerinde yorumun yoktu grezimonkey :S

Patlayan model cep telefonlardan Allah korusun.

Nokia alın nokia :)

Bence Çin'in bi planı bu :D ve emin olun patlayan telefonlar çakma iphone :)

@16 Ağu 2013 14:09
original iPHONE FIFI patlamış... ( daha doğrusu bataryası... adi marka... ) ucuza kaçan Apple mağdur olan kullanıcı... suçlu Apple...

ne hikmetse hep çin'de oluyor bu olaylar... çok nüfüs var da çoğu hatalı mal çin'de kalıyor diye mi böyle yoksa bizdeki gibi kaliteli malları ihraç edip kendilerine kalitesiz malları mı bırakıyorlar?

@16 Ağu 2013 14:16 hayır kalitesiz malları ihraç edip kendilerine kalitesiz malları bırakıyorlar

@16 Ağu 2013 20:25 ihtraçla ithalı bilion mu sen ?

5ya her türlü patlama çarpma çinde oluyor bunlar bu cihazları nasıl kullanıyor bir annam veremedim iphone 5 çıkalı 1 yıl oldumu ki orda bir yıl yazıyor 1 yıl aşkın diyor zaten yere düşürüp ezmiş allah bilir ne oldu iphone da ve samsungda yani yeni telefonlarda kullanılan pil türleri eski nokia gibi degil hen an şarj edilebilecek türden pil bitsin tam olarak da şarj tam dolmadan alma gibi degil bu tür piller aslında çok tehlikeli piller ve sıcakda daha da tehlikeli bir hal alıyor benden tavsie çok ısınan bir telefonu fazla elinizde tutmayın yada kullanım esnasında çok ısınıyorsa ara verin ki pil bozulup şişme yapmasın

asparagas haber

asparagas haber inanmayın......

Full aksiyon ve ölüm kalım mücadelesi yakında çelik yekekle dolaşırız

bu düşürmüş ama. galaxyler kendinden patlıyor.

kaliteli iphoneler belli oluyor

Hep aynı 30-40 dakika konuşma ve patlama ben s3 kullanıyorum geçen 1 saat konuştum ve sıkıntı yok orjinal ürün kullanmayada bağlı

patladı gitti yehuuuu!!!

Desene iphone 6 dan allah korusun

samsung ve appleyi sevmeyen hangi firma ise bunlar onun başının altından çıkıyor.

Bu tarz haberler sacmaliktan baska birsey degil. Samsung olsun Apple olsun yilda 100 milyona yakin aygit üretiyor. 1000 tanesi patlasa yansa bile bu 100.000'de bir telefon eder. Ne kadar denetlerseniz denetleyin illa yilda 50-100 telefonda sorun cikacaktir. Kimse ürettigi her ürünün ayni kalitede olmasini garanti edemez bu kadar büyük sayilarda üretim yapinca.

@16 Ağu 2013 18:54 1 tane bile patlayan bir cihaz olmaması lazım. Hayatın söz konusu. Kulluanıcı htasıysa bir şey diyemem tabi. Sony Ericsson Lityum polimer pil yani çok daha tehlikeli ve patlama ihtima yüksek piller kullandı ama bir tanesi bile patlamadı.

patlayan şekerlerden patlayan telefonlara bir nesil...

Bundan sonra iphonlara ipat diyecegiz ipat pat.mantar gibi patlıyor.ne oldu hani aleminyum kasaydı saglamdı İPATPAT

İphone seneye Mayın Üretecekmiş hemde Stabil şekilde patlayan, ama yine kısıtlı olacak:D

nedense hep çinde oluyo bunlar almayın çakma iphone veya galaxy patlamasın ucuz alacam diye canınızdan olucaksınız.!

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play