iPhone 5'inizi iPhone 5S'e dönüştürün!

iPhone 5 sahibiyseniz, onu iPhone 5S'e yaklaştırmanız aslında hiç de zor değil!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 5'inizi iPhone 5S'e dönüştürün!

Parmak izi tarayıcısı ve bir dizi yenilikle güncellenen iPhone 5S yakında ülkemize gelecek. Ancak bir iPhone 5 sahibiyseniz ve iPhone 5S'e geçmek size çekici gelmiyorsa, onu 5S'e yaklaştırmak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

1. iOS 7'yi yükleyin

iPhone 5S, iOS 7 yüklü olarak satışa sunulacak. Ancak 18 Ekim'den itibaren aynı işletim sistemini iPhone 5'inizde de kullanabileceksiniz. Böylece iPhone 5'iniz yepyeni bir telefon gibi olacak, işletim sistemi açısından iPhone 5S'in gerisinde kalmayacak.

2. Hızlandırın

iPhone 5'in A6 çipinin inanılmaz performansı, A7'nin çıkmasıyla gerilemeyecek. Yine de iPhone 5'inizde bir miktar yavaşlama hissetiyseniz, gereksiz uygulamaları, podcast'leri, oyunları kaldırarak onu bir miktar hızlandırabilirsiniz.

Devamı, yazımızın ikinci sayfasında...

Fotoğrafları iyileştirin

3. Fotoğrafları iyileştirin

iPhone 5S'in kamerası, düşük ışık performansını ve renk doğruluğunu geliştiren birkaç küçük yenilikle geliyor. iPhone 5'inizin kamera donanımını iyileştirmeniz mümkün değil ancak uygulamalar ve biraz fotoğrafçılık bilgisiyle benzer sonuçlar elde edebilirsiniz. Örneğin Cortex Camera uygulaması, düşük ışıkta fotoğraf çekme işine yoğunlaşıyor ve böyle fotoğraflarda oluşan karlanmayı önemli ölçüde azaltıyor.

4. Altınlaştırın

iPhone 5S'in yeni altın renk seçeneği hoşunuza gittiyse, iPhone 5'inizi de bu renge büründürebilirsiniz. Skinit ve Skintz metalik altın ve altın karbon fiber kaplamalar sunuyorlar.

5. Parmak izi tarayıcınız yok ama...

iPhone'unuzda bir parmak izi tarayıcısı yok, ancak bu uygulama sayesinde varmış gibi davranabilirsiniz. Parmak izinizi taramakla kalmayan uygulama, içine bulunduğunuz ruh halini de tahmin edebiliyor!

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Bırakın Allah aşkına ya. :D

çok saçma.

Ne saçma bir haber

nasıl haber yazıyosunuz Allahınızı severseniz. Ios 7 18 ekimdemi kullanılabilecek ? 18 eylül değilmi onun çıkışı ? "18 eylülden itibaren" demeniz gerekmiyormuydu ?

Haber "Aslında iphone 5 ile 5s arasında dişe dokunur fark yok" diyor ama bunu farklı bir şekilde söylüyor.

bırakın bu 5 leri 5 s leri hepsi tırışka..adamlar g2 kod adında dehşet bir makine çıkarmış fiyatı da 1800 lira..iphoneye nal toplatır,

@16 Eyl 2013 11:20 desene şuna 5 e param yetmedi diye

Ne parmak iziymis kardesim ya. Çok gerekli oldugunu düsunmuyorum. Ama apple bunu yapabildi mi yapti takdir edilmeli ancak çok grrrkli degil. Hele ki milyonlarca insanin parmak izi verilerine ve hatta o kisinin tam olarak nerelerde bulundugu bilgilerini çok guzel bir sekilde istihbarat örgutuyle mis gibi paylasacaktir. Ha beni izlese ne olacak ne elde edecek hiç tabii ki.

buda artık iphone 5 kullanıcıları için züğürt tesellisi olmuş :)

saçma sapan bir haber program oyun silerek hızlandırın diyor

herberi duzgun verirmisin chip?. ekime gectin ios 7 guncellemeyi. eylulde guncelleme....

iphone 5 i 5s in çıkması deil iphone 5 le aynı özelliklere sahip 5c nin çıkması 5 in üretimini durdurttu ve 5 in 2. el fiyatını çok aşağılara çekti

@16 Eyl 2013 15:45 çekti mi? 2. el piyasasının kontrolü sende sanki. sanki 5c çıkalı 6 ay oldu her yerde satılıyor temin ediliyor istanbul borsası gibi 2. el iphone fiyatlarını anlık gösteren grafikler mekanizmalar var hemen aşağı çekTİ.... ne çekmesi çekecek desen fikrindir saygı duyarım.

@17 Eyl 2013 00:15 iphone mühendisi konuşmuş

Bu ne ya yazik

Bende şu parmak izi okuyucu bölümündeki uygulama linki açılmıyor...

@09 Nisan 2017 00:23 aynen çok kötü oldu açılmaması

Sen de yorum yaz