iPhone 5 jailbreak hazır!

Her yeni iPhone'da olduğu gibi, yeni iPhone 5 de kaderinden kaçamadı...

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 5 jailbreak hazır!

Henüz Türkiye'de satılmasa da iPhone 5, şu an yurtdışında milyonlarca kişinin ellerinde. Her yeni iPhone ve iOS sürümünün çıkmasının birkaç gün ardından duymaya alıştığımız bir haber ise "iPhone jailbreak'lendi" haberleri.

iPhone 5'in piyasaya sürülmesinin üzerinden bir hafta bile geçmedi, ancak bir yazılım geliştiricisi onu kırmayı başardığını iddia ediyor. Twitter'da jailbreak'ini "ispat" etmek isteyen Grant Paul, ekranında Cydia simgesi olan bir iPhone fotoğrafını paylaşmış. Cydia, Jailbreak'li iPhone ve iPad'lerde yer alan ve Apple'ın onaylamadığı uzantılara ve uygulamalara ulaşmanızı sağlayan bir uygulama ve sadece Jailbreak'li cihazlarda yer alıyor. Yani ekrandaki Cydia simgesi, iPhone 5'in kırıldığının bir işareti.

Paul, jailbreak'in gerçek olduğunu göstermek için Twitter'da bir fotoğraf daha paylaşmış. Aşağıda görebileceğiniz fotoğrafta bir iPhone 5 üzerinde Cydia sürüm numarası görünüyor. Paul, Jailbreak'in nasıl yapıldığına dair herhangi bir bilgi vermiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Çoook Güvenli iyimiş !!! :-)

Cydia'yı ekranda göstermek işin sadece %20lik kısmı tahminimce işin bitmesi 1 ayı geçecektir umarım yanılırım...

keşke biran önce türkiyeye gelsede alsam hemen.

@24 Eyl 2012 21:26 al al, eksik kalma sakın.. bi sen eksiktin sakın sende eksik kalma.. al ki facebooka twitera girebilesin. angrybirds oynayabilesin..

bizimkilerde metin 2 oynasın...

Kaçınılmaz son :)

calgisiz dugun caysiz sigaraya benzerse jailbreak siz iphone da ayni valla

böyle şeylerin gösterilmesi doğru mu sizce. korsana yöneltmiyormusunuz okuyucuları.

@25 Eyl 2012 01:12 aynen katılıyorum...

@25 Eyl 2012 01:12 şaka mısın nesın sen ya... Degısık organizma.. Jailbreaksiz iphona onca parayı sayanlar ... neyse... :D

@25 Eyl 2012 01:12 ne korsanından bahsediyorsunuz siz anlamadım ? iPhone kullanıcılarının en az 2/3'ü jailbreak kullanan kişiler. Jailbreak telefonu kişiselleştirme mevzusudur, isteyen farklı bölgelere yönelip AppStore'dakilerin bir kısmını da ücretsiz kullanabiliyor fakat korsan ile alakası yoktur. Apple korsan diye savunduğu davayı kaybetti ve şuan garantiye gittiğinde bile iPhone'lar, geri dönmüyor işlemi yapılıyor.

bir şeyi bilmeden konuşmayın . Jailbreak tamamen yasaldır . Yasal olmayan içerik ekstra bir şeyle gelir

root nasıl yasalsa jeilbreak ta öyle bişey

Sen de yorum yaz