iPhone 5 kaydırırken donuyor mu?

Yeni bir sorun daha: iPhone 5'e, bu parmak hareketini tekrarladığınızda bakın ne oluyormuş...

  • Zeynel A. Öztürk
Kaydırma sorunu sadece iPhone 5'de mi var?

Bazı mobil oyun geliştiricileri, iPhone 5'de sürekli olarak kaydırmada sorun yaşandığını söylüyorlar. Gerçekten de iPhone 5'de ekranı hiç durmadan kaydırdığınızda, bir süre sonra iOS 6 donuyor.

The Next Web, sorunun sadece iPhone 5'de olduğunu, iPhone 4S ve aynı dokunmatik donanımına sahip 5. jenerasyon iPod'da olmadığını söylüyor. Siteye göre sorun, iOS 6 ile ilgili değil ve muhtemelen bir yazılım güncellemesiyle düzeltilemeyebilir. Recombu tarafından kaydedilen bir videoda, sorunun sadece iPhone 5'de olduğu gösteriliyor. Diğer iPhone'lar e-posta ekranı sürekli kaydırıldığında sorunsuzca çalışırken, iPhone 5'in birkaç saniye sonra takıldığı gözleniyor.

Apple, sorunla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

Epic Fail :)

ne kusursuz işletim sistemi ama..

Olsun sistem donabilir kamera pembe pembe çekebilir daha bi sürü şey ama hiç önemli değil ekran güzel kayıyor değil mi ifanboylar

hahahaaaa dünyanın beklediği ayyfon 5 :)))

Bence Teknolojideki altın kural: Yeni çıkan bir cihazı hemen kullanmamalı. cihazın oturmasını beklememiz gerekir.....

@13 Kas 2012 15:16 kesinlikle katılıyorum.

Jobs olsaydı çıkıp "Siz kaydırmayı bilmiyorsunuz" derdi. Aynı çekim probleminde dediği gibi... Apple; "Bence siz yapmayı bilmiyorsunuz"...

Brace Yourselves Apple Fans Are Coming :D

Nedense iPhone ile ilgili haberlere iPhone kullanıcıları veya "ifanboylar" diye hitap ettiğiniz kesimden ziyade hep bu tarz "kaka alet ama bi dokunabilir miyim?" diyen tipler yorum yapıyor.. siz daha ilginçsiniz..

@13 Kas 2012 20:34 git teknosa ya dokunduruyorlar.bir iphona dokunsan yeter zaten hepsi aynı...

hepiniz ne kıskancsınız kabullenir s3 ve note 2 bir iphone 5 olamaz.

@13 Kas 2012 20:40 atma Apple fanboyu Apple artık tamamen defolu ürün çıkartıyor senin beğenmedin SGSIII ve SGNII heer şekilde Appl ürünlerinden üstün bunu kabul et...

@13 Kas 2012 20:40 aman olmasın zaten... olmadığı için alıyoruz.hava atmak için değil kullanmak için alıyoruz.

Sorun kötü tamam ama böyle bir sorunun DONANIMSAL olduğunu söylemek tamamen saçmalıktır. Yazılımsal olmadığını kanıtlama yöntemleri ise tam saçmalık: iPod 5 ve iPhone 4Sde çalışıyor. Arkadaş her cihazın işletim sistemi aynı gibi görünse de farklı yazılan kısımları var, düzeltilir mi bilemem ama sorunun yazılımsal olduğu bariz. Hani donanımsal bir sorun işletim sistemini dondurmaz, direk kapatır. Ya da açmaz.

fanboyların yorumları gösterilmesin artık ya, yorumları okumak içimden gelmiyor onlar yüzünden

aynı sorun windows phone 8 de olsaydı varya dünya ayağa kalkardı kan kustururlardı microsofta. iphone'da olunca siz kullanmayı bilmiyorsunuz!

Bir firma tek cihaz üretip kusursuz diyorsa bunu gerçekten yapmalı.gerisi fasa fiso.

kabul edelim s3 cihaz olarak harika ve i5 den çok üstün ama bir ics kullunıcısı olarak androidden bıktım arrtık. android stabil olamadı olamayacak . ios androide nazaran daha stabil daha komplike bir sistem ama onda da fiyat sorunu var. tam bu iki sisteme mahkum olmuşuz gibi düşünürken windows 8 tek çare gibi görünüyor. ios un platformu sabit ama gelecekte androidi simbianın yanına yollayabilir.

@14 Kas 2012 10:51 stabilite isitiyosan nexus al sorundan kurtul

@14 Kas 2012 10:51 sen nerede yaşıyorsun.. ne kullanıyorsun da bıktın.....ne yapıyorsun telefonda... android te yapamayıp ta ios ta yaptığın ne açık konuş kardeşim.

hahaha... Apple battı gene battı... IOS6 güncellemesinden beter durumdalar... bu batış tam olsadA kurtulsak...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play