iPhone 5 mi, iPhone 5S mi?

İlk 69 günde en yeni iPhone 5S mi daha çok sattı, yoksa geçen seneki iPhone 5 mi? İşte cevap...

iPhone 5S'in satışları, iPhone 5'ten iyi gidiyor

iPhone 5S, Touch ID sensörü dışında iPhone 5'in üzerine çok büyük yenilikler getirmese de satışlarının ondan iyi olduğu ortaya çıktı.

Fiksu (Coca Cola, Groupon, Disney gibi şirkete pazarlama ve sayaç hizmeti sunuyor), uygulamasını kullanan "milyonlarca iPhone sahibi" üzerinde yaptığı incelemede, bu kullanıcıların yüzde 7.98'inin iPhone 5S sahibi olduğunu ortaya çıkarmış. Rapora göre iPhone 5S'e kıyasla iPhone 5, ilk 69 gününde sadece yüzde 6.94'e ulaşabilmişti. iPhone 5C ise 69. gününde yüzde 2.78'de bulunuyor.

Fiksu'nun bulgularına göre şu an itibariyle en çok kullanılan iPhone, iPhone 5. Ancak iPhone 5'in kullanımı iPhone 5S çıktığından beri yavaşça geriliyor. İlginç bir istatistik ise iPhone kullanıcılarının yüzde 2.1'inin hala iPhone 3GS kullanıyor olması.

iPad kullanımını da izleyen şirkete göre iPad Air, satışa çıkmasının sadece 27 gün ardından yüzde 2.8 kullanım oranına ulaşmış bulunuyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

3GS çıktığında olan android telefonları kullanan var mı acaba. O zamanlar doğru düzgün android telefon çıkmış mıydı onu bile bilmiyorum. Ama 3GS hala kullanılabilecek kadar hızlı..

@03 Ara 2013 12:48 fosil iSheep...

Dedem hala iphone 3G kullanıyor S bile değil

@03 Ara 2013 13:16 bunak iSheep...

iphone miladını doldurdu.

Iphone devri bitiyor. 4yil önce ki parmak izi teknolojisi ni yenilik diye ortaya çıkardı. Baska degisiklik yok. Kendini gelistirmeyen her firma geriler. En fazla 2 nesil daha gider böyle. Sonra haberi bile yapılmaz. BlackBerry gibi olur.

@03 Ara 2013 23:45 Parmak izi teknolojisi uzun zamandır var, ama anlamadığınız parmak izinin iphone'daki yönetemle çalıştığı ve aslında gerçekten çalıştığı bir tane telefon olmadı.

3GS kullanıyorum. İhtiyacım olan her şeyi ki bunlar telefon, mail, internet, çok iyi yapıyor. Bir günde bana isyan edip yavaşladığını veya donduğunu görmedim.

iphone nun malzeme kalitesi samsung da yok

gerzimonk senin iphonela ne alip veremedigin var? sanane sanane millet alip kullaniyor bu seni neden geriyo anlamadim...

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir