iPhone 5 şu anda ne durumda?

Yeni iPhone, yani iPhone 5 şu anda hangi aşamada? Birkaç hafta içinde gerçekten piyasada olabilir mi

iPhone 5 şu anda ne durumda?
Apple'ın yaptığı testler yakında sona erecek

Son zamanların hakkında en çok yazılan ve konuşulan konusu şüphesiz yeni iPhone. Hakkında çıkan yüzlerce farklı haberin ardındansa sonunda, birçok farklı kaynak bu yeni cihazın çıkış tarihinin yaklaştığını net bir şekilde dile getirmiş durumda.

Yayılan haberlerin genelinde yeni iPhone'nun yakın zamanda üretime gireceğine ve Ağustos'ta tanıtılacağına değiniliyordu. Ancak bu haberler bize göre hayalden öteye gidemeyecek. Apple herhangi bir ürünü piyasaya çıkarmadan önce bir dizi farklı test yapıyor. Bu testlerin başında "Mühndislik doğrulama testi" yer alıyorken hemen akabindeyse "Tasarım doğrulama testi" bulunuor. Apple'ın şu anda üretilmesi beklenen yeni iPhone'uysa "EVT3" kısmında; bu da cihazın mühendislik doğrulama testinin üçüncü aşamasında olduğunu gösteriyor . Bu testler bittiği zaman başlayacak olan tasarım testlerinin de bir süre alacağını düşünürsek, son yayılan spekülasyonlarda olduğu gibi 7 Ağustos tarinde bir iPhone beklemek hayalden öteye gitmeyecektir.

Yayınlanan bir diğer bilgiye göreyse ilk örneği üretilen cihaz, 1GB RAM, 4G LTE gibi özelliklerle test ediliyor. Yeni iPhone'un çıkışıysa Eylül ayının başında ya da Ekim ayının ilk günlerinde olacak gibi gözüküyor.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

bende var 3 bin lilaraya aldım

@25 Tem 2012 17:20 ii o zaman güle güle kullan hiç birşey ios un yerini tutamaz nedeni ise android e bakıyorsun 150 mb lik yazılımla bile çalışıyor ama kendisinemi kullanıcısınamı allah bilir iphone 5 çıksın ilk alacak olanlardan biriyim bunları nerden biliyorsunuz der seniz galaxy s2 kullanıyorum beş para etmez

@25 Tem 2012 17:20 Sen kazıklanmışsın dostum ben 7sini aldım 2500e. Yazık olmuş.

@25 Tem 2012 17:20 gerzomat....

iphone 5 çıkınca eziklerin surat ifadesini düşünemiyorum bile :)

@25 Tem 2012 17:33 Eeee doğru siz yaptınız nede olsa.

galaxy s3 den hiçbir üstünlüğü olamaz iosun güncelleme desteği ve uygulamalar dışında bu her zaman böyle oldu apple donanım cimrisi yazılım bonkörü

galaxy s3 den hiçbir üstünlüğü olamaz iosun güncelleme desteği ve uygulamalar dışında bu her zaman böyle oldu apple donanım cimrisi yazılım bonkörü

gayet iyi durumda canım biraz dinleniyo şimdi...

İphone 5 yeni facialarla ve kimsede olmayan özelliklerle gelecek, ---Şarj sıkıntısı ---Şebeke sorunları ---Ekran enerji tüketimi ---Wifi'den düşme sorunları ---4G sorunları

ii o zaman güle güle kullan hiç birşey ios un yerini tutamaz nedeni ise android e bakıyorsun 150 mb lik yazılımla bile çalışıyor ama kendisinemi kullanıcısınamı allah bilir iphone 5 çıksın ilk alacak olanlardan biriyim bunları nerden biliyorsunuz der seniz galaxy s2 kullanıyorum beş para etmez

bende galaxy s2 kullanıyorum ve mükemmel bir telefon..iphone 4s e 10 basar..sen aklına iphone yi koymuşsun belli boşuna galaxy s2 yi kötüleme..

iphone5 gelmesi iyi olur yeni özellikleri merak konusu

iphone cikar. apple funları dünya parayı verir yeni özelliklerle kendılerını tatmın eder(sebeke üzerinden görüntülü konuşma gibi) yere göğe sıhtıramazlar sonra samsung bir telefon yapar yine yerle bir olur.

@25 Tem 2012 22:33 apple funları değil o fanları. okuma yazmayı öğrenmeden nasıl android kullanıyorsun anlamıyorum. apple laf atanlar böyle tipler işte. ucuz android telefon alıp ulaşamadığı ele tükürenler. ucuz olmasına veya onu kullanmalarına hiçbir şey demiyorum. ama böyle apple'a laf atmaya çalışmaları beni deli ediyor.

andoridli bir telefon bilgisayar gibidir. ama iphone bir telefondur size ne verdiyse fazlasını isteyemezsiniz. itunese mahkumsunuz.

sonunda iphone de 1 gb ram a terfi edecek demekki:)alkışlıyoruz iphone yi..iphone lere ön kamera koyduklarından beri yaptıkları en büyük gelişme bu:)millet 2 gb ram' a geçmeye hazılanırken apple ın en büyük başarısı bu:)haaa bir de iphone 5 in ekranı daha büyük olcakmış..yakışırmı şimdi koskoca apple'in başka markaları taklit etmesi..ekranı daha da küçültse gene kapış kapış gider iphoneler

@26 Tem 2012 00:40 ios android gibi hiç bir uygulama kullanılmadığında 500mb ram yemiyor. 512mb ram ile bile bu kadar stabil ve hızlı çalışan bir işletim sistemi bakalım 1gb ram ile ne yapacak. 512mb ram ile windows xp çalıştırdığınız zamanları hatırlayın.. android o kadarını bile beceremiyor. ezik işletim sistemi..

yorumları çoğu tam bir komedi ya :) neyse her zaman için dediğimiz gibi kalite işlevsellik ve gerçek bir dokunmatik akıllı telefon deneyimi için appledan şaşmayın derim.

hahahahah gerçek dokunmatik telefon iphone diğerleri basmatikmi:D:D:D günlük kullanımdan bir örnek resim albümünde olan 5 tane resmi iphone ile yolla sonra en dandik androdili telefon ile mail atmayı dene bak hangiside daha kolay yapılıyor. rahat kullanımdan bhsediyoruz sonuçta iphonede çoklu secme olmadığı için tek tek eklemek zorunda kalınıyor. bi güncelleme ile size yeni özellik olarak sunulur sonra bu kadar yenilik oldu die bahsedersiniz.

@26 Tem 2012 11:44 iphone'da 5 resme kadar çoklu seçip gönderebiliyorsunuz. iphone kullanmadığınız ne kadar belli.

@26 Tem 2012 12:32 iphone kullandım 3g sinden 4. e kadar.çoklu seçme vardı ama nedense mail olarak gönder seçeneği yoktu tekrar bak istersen.cihazı alt üst ettik yapamadık. 7 senedir akıllı telefon kullanıyorum sonuçta beceriksiz değilim

@26 Tem 2012 11:44 eh be süper zeka hayatında bırak iphone'u herhangi bir Apple ürünü bile kullanmamış garibim daha neyi nereden nasıl göndereceğini bile bilmiyor :)

sonra samsung bir telefon yapar yine yerle bir olur.

5 tane simgeyi sağa sola cekmekten başka birşey biliyomusun merak ettim doğrusu.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir