iPhone 5'te o da olacak!

iPhone 5 ile ilgili iddialar tam gaz devam ediyor: İşte yeni iPhone'a girmesi beklenen son teknoloji

iPhone 5'te o da olacak!

Apple'ın merakla beklenen yeni akıllı telefonu iPhone 5 ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Tasarımından kamerasına ve diğer donanımsal özelliklerine kadar birçok çerçevede habere konu olan iPhone 5'le ilgili yepyeni bir söylenti daha ortaya çıktı. 9to5Mac'te yayınlanan son habere göre iPhone 5'lerin NFC (Near Field Communication) teknolojisiyle gelmesi kuvvetle muhtemel görünüyor.

Yakın mesafede etkileşim imkanı sunan NFC teknolojisi, sadece veri transferi için değil, ödeme sistemlerinde ve aksesuar eşleştirmelerinde de kullanılabiliyor ve yeni nesil bir kısım akıllı telefonlarda yer bulan bir teknoloji.

Bu söylentilerin doğru çıkıp çıkmayacağını bugünden söylemek ise oldukça güç; zira daha önce de iPhone'ların NFC'nin aksine Bluetooth 4 ile geleceği haberlerine tanık olmuştuk. Hangisinin gerçek olduğunu ise, ancak Apple resmi açıklamayı yaptığında anlayabileceğiz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

4 çıkarkende nfc vardı aslında ama güvenlik sıkıntısı düşünülerek vaz geçildi.nfc artık bi standard haline geliyor olması muhtemel ama artı bi anten daha ve extra pil demek ?

o olsun olmasın yine gider alır millet??şimdi iphone cular hayır a basar ben biliyorum ama..şu iphone telefonlar türkiyede o fiyatı hakedecek ne yapıyor..ahım şahım özelikler mi var yoksa ben mi göremedim??fiyatı verip gösteriş yapma meraklısı insanlarda alıyor bunları hele onları hiç anlamıyorum..adam alt tarafı arama yapıcak tek tük mp3 dinliycek mesaj desen hiç yok gidiyor iphone alıyor...yazık paralarımıza yazık...

iphone 4S'te bluetooth 4.0 zaten var.

off habere bak ya zaten nokıa kullanıyor bu özellıgı n9um var onda var NfC DEVAMINI BEKLERIZ APPLE

galaxy s2 lerde coktan beri var baska larini taklit etmeyelim .
isteyen samsung un stesine girip oradaki galaxy s2 tanitim rekalmina baka bilir.iphon e geriden parca toplar ancak taklitciler galiba samsungun ilk isi onu mahkemeye vermek olur .

turkcell t20 de bile var bu yeni bir şey değilki

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play