iPhone 5'te tarih ve saat sorunu çıktı

iPhone 5'te ortaya çıkan bu yeni sorunun nedenini henüz kimse tam olarak anlayabilmiş değil!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 5'de tarih ve saat sorunu çıktı

Sayıları pek de az olmayan iPhone 5 kullanıcısı, Apple destek sayfalarını iPhone'daki bir sorun nedeniyle bombardımana tutuyorlar. Kullanıcılara göre Verizon Wireless'ın sağladığı iPhone 5'lerin tarihi, bazen bir gün, bazen ise bir iki hafta kayıyor.

Bir kullanıcı, tarihin yavaşça 3-5 dakika geri gitmeye başladığını ve 16 Ekim 10:40pm'de 28 Eylül 4:35pm olarak değiştiğini söylüyor. Bir başka kullanıcı ise telefonu şarjdan çıkartmasının ardından tarih ve saatin 15 gün, 6 saat ve 12 dakika geri gittiğini söylüyor. Aynı kullanıcı eşinin bir gün içinde saati 4 kez düzeltmek zorunda kaldığını söylüyor.

Bazı kullanıcılar, sorunun genellikle evde, özellikle Wi-Fi ve LTE sinyali çok iyi olmadığında yaşandığını söylüyorlar. Önerilen onarımlar arasında tarih ve saati otomatikten manuel'e almak, telefonu sıfırlamak, LTE'yi kaptmak ve uçak mounu açıp kapatmak var. Bu çözümlerden bazıları bazı kullanıcıların işine yararken, bazılarının yaramıyor.

Apple ve Verizon'un sorundan haberdar olduğu ve şu an onu inceledikleri söyleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Bu ifanboy ların saati bile çalışmıyor ama olsun ekran on numara kayıyor değil mi :)

cok önemli bi sorun cok üzüldüm nasıl olcak şimdi bi tonda para verdik ....

Cok gizemli :D

bide isveç saat ikonunu koymuşlar Apple Steve Jobssuz hiç birşey :)

Sorun icin demiyorum, yazilimsal, olabilir ama bana su anda elimde bir iPhone 5 olsa direk satar Galaxy S3 ya da Note 2 + iPod Touch 5g alirim.

valla bu komik sorunları nerenizden uyduruyosunuz bilmiyorum ama bende böyle bir sorun yok açıkçası herhalde yine ezikler çamur atmak için zıplamaya başlamışlar.....

@20 Eki 2012 14:29 5-6 sorun çıktı hepsi uydurma mı diyosun şimdi? Klasik apple fanboyu :D

@20 Eki 2012 14:29 emek sömürüsü yapan üreticilerin malını kullanmıyorum malum foxcon +cihaz cihaz nereye elimdekileride kırıyom çünkü sorunlarımı çözmüyo azı karar çoğu zarar

@20 Eki 2012 14:29 Dislike'larına bak anlarsın zaten. Makalede sayıları pek de az olmayan apple kullanıcıları diyor. İşimiz gücümüz yok milyonlarca kişi birleşip apple'a çamur atma yöntemi düşüncez öyle mi?

iPhone 5 samsung 'a rakip olmak için aceleyle piyasaya sürdüler , hep hata hep hata . iPhone kendisi hata

@20 Eki 2012 14:44 senin teknolojiyi takip etmediğin çok belli oluyor sus o yüzden. apple her sene 1 telefon çıkarıyor ve günü de belli. samsung gibi canı sıkıldığında çıkarmaz. android fanboylar böyle insanlar işte sadece laf kalabalığına yararlar.

@20 Eki 2012 20:30 sen hangi teknoloji yi takip ediyorsun ki?sadece yılda 1 kere çıkacak bir telefonu bekliyorsun .bence de acele etti.4ss gibi model çıkarmalıydı.hiç bir şeu değiştirmesine de gerek yok %25 daha hızlı dese yeter inanıcak senin gibiler var.Diğer yandan diğer firmalar full hd mi çıkaracak işlemcisi snapdragon s4 mü tegra 3+ mı tegra 4 ne zaman gelecek texas omap 5 ne zaman çıkacak gibi haberlerle yılın çoğu zamanı dolu senin teknolojiden haberin yok.. teknoloji apple la ortaya çıkmadı bitmeyecek de tanıdığım apple kullanıcıları olmasa diyecem ki apple ekranlarında hipnoz programı var.bakan apple da apple diyor.çürük sağlam farketmiyor.

@20 Eki 2012 20:30 sen konuştunda ne oldu ? salata gibi atladın yoruma ! andiroid os fan boyuda deyilim . sana birşey demek isterdimde ios fan boyuna acırım ya , yazık onlara hem dünyanın parasını verip hemde 2 liralık çakma casio saati gibi çalışamayan bir cihaz satın alıyorlar yazık ya :D

iphone da bir sorun daha arkadaş iphone cıktığından beri sorunların ardı arkası kesilmedi fan larda hala yere göğe sığdıramıyo buna ne dicekler acacb şimdi

@20 Eki 2012 14:51 Bence yine söyleyecek bir şey bulurlar baksana aşağıdaki yorumlardan birine.

neden iphone'larda saat sorunu çıkıyor hiç anlamış değilim. çok basit bir şey değil mi. kaç yıldır aynı şey. bi ara alarm geç çalıyodu falan..

Ben de Casio F92 var. Casio'nun efsane siyah plastik saati. Pili en az uc yil bitmiyor, bir defa bile sasmiyor ustelik. 10 TL zaten. Apple ondaki teknolojiyi asirip iPhone 6'ya koyabilir. :D

Iphone 5 : sorunlarım var çözemiyorum :( :D

Daha bunlar başlangıç :D

apple süper telefon dostum

Android mobiltelefonlar?kalite sistem bu HTC Dünya harikasidir,,, LG,,,SAMSUNG bu 3 marka favorit mobiltelefonlar.fakat Apple'in sadece şasisi ve çerçivesi,yani modeli güzeldir,Teknik kötüdür.

tasarım hatası var güç devresi zayıf sinyalde tam güçle çalışan radyo devresini besliyemiyor saat ayarını bozulmasıda güç dengesizliğinden oluyor...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play