iPhone 5 ve 4S yan yana!

Neredeyse her parçası teker teker internete sızan iPhone 5, bu kez bir bütün olarak karşımızda...

  • Ertuğrul Süngü
iPhone 5 ve 4S yan yana!
Kasa iki farklı renk tonunu barıdıracak

Yeni iPhone hakkındaki haberleri sık sık sizlerle paylaştık. Ama ilk kez, gerçeğe bu kadar yakın bir fotoğrafın sızdığını görüyoruz.

İlk olarak ana kartıyla tanıştığımız iPhone 5, bir süre sonra kendisine ait olan "dock connector" ile görünmüştü. Geçtiğimiz haftalardaysa şarj kablosuyla tanıştığımız cihaz artık bir bütün... İnternete düşen görsel, iPhone 5 olduğu iddia edilen cihazı, bir önceki kasa tasarımı olan iPhone 4S ile karşılaştırmamıza imkan veriyor.

Fotoğraf, cihazın 4 inç olacağı hakkında yazılan haberleri doğruladığı gibi, bilinen tek renk iPhone tasarımlarına göre iki farklı renk tonuna sahip. Üzerinde taşıdığı kamera lensiyse bir önceki modele göre gözle görülür şekilde ufalmış; bu durumun çekim performansına yaptığı etkiyse henüz bilinmiyor.

Sızan görüntü gerçek olsa da, olmasa da, çok daha uzun, temiz ve gelişmiş bir telefon ile karşı karşıya kalacağımız zaten tahmin ediliyordu...

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

eylüle girdik heyecanla bekliyoruz acaba nasıl bir şey olacak ??

ekranı büyüttüğü ve ek olarak kasa değişikliği dışında başka bir özellik koymadığı takdirde bence gerenk yok iphone 5 e. Özeelikle pil sorunu çözülmelidir.

Bence Samsung'un S3'te uyguladığı taktik gibi Apple'da taktik uyguluyor. Iphone 5, yukarıdaki görüntüden çok farklı olacak bence...

her zaman ki gibi yine ve yeniden olağanüstü gözüküyor. bizlere (yani gerçek Apple kullanıcılarına) bilişim alanında her daim devrimsel ilkleri yaşattığın için tekrar tebrikler ve teşekkürler sevgili Apple....

iphone 5 sadece boy olarak büyümüş en olarak ta büyümesi gerekirdi. özelliklerini bilmiyoruz ama s3ten daha iyi olabileceğini sanmam.

@03 Eyl 2012 15:04 henüz özellikleri netleşmemiş bir ürüne direk S3'ten iyi olamaz demek asıl funboy'luktur. S3 ancak 4'le kapışır yani 2 yıl önceki ürünle.

Ekranın dikine uzanması bence hiçbirşey ifade etmiyor aksine bence orantıyı bozmuş . eninede aynı oranda büyüse çok şık olabilir internette yazı okumak keyifli hale dönüşebilirdi .Apple firması gerçekte yetenekli ancak kusursuz olmak için gerek bir kaç şeyi yapmamak için çok inatçı bir tutum sergiliyor .Bu durumda iphone 4s 5'e oranladaha iyi bir seçim olacaktır zaten beğenseydim bile 5 almazdım nasıl olsa 5s çıkarmayacaklarmı çıkacak olan ios6 nın bazı özelliklerinin iphone4'ü desteklemiyecek olması çıkacak yeni ios'ların 5 desteklemeyecek olacağınıda gösteriyor bizlere . apple eninde sonunda kendi zevzekliğinin kurbanı olacak bu kadar burnu büyüklük eninde sonunda duvara toslar .

@03 Eyl 2012 15:14 IOS6 Siri hariç neredeyse tüm özellikleri ile 3GS'i bile destekleyecek. 3 küsür yıl önce piyasaya sürülen telefonuna güncel özellikleri yükleyebildiğiniz başka da bir marka yok zaten.

bu sefer işi çok zor apple ın beklentiler çok yüksek

kurtlu elma haberi kılıklı reklamlardan bıkmadınız mı?

@03 Eyl 2012 16:53 Sayın abim/ablam niye böyle tepkili ve kaprisli ki? Biz gayet memnunuz? Kedi ciğer meselesi olmuş bu :)))

@03 Eyl 2012 19:12 o bu sitenin komedyeni hoş gör abisi :)

Bugün 14:24 Cok Komiksin Siteye Yas Siniri Koymalari Gerekir.Neresi Olagan'ustu 4S'in Kopyasi Gerce Senin Gibi Tekno Tugla Funboyla Fazla Bile.

gerçek apple amasya apple'ıdır :) Arkadaş sırf bir zumreye ait olmak için teknolojik ekipman mı alınır yaw

Iphone, windows 8 ile son darbeyi yiyecek ... Şu an Iphone'ın uygulama sayısı ama windows 8 ile bu avantaj önemini yitirecek

iphonedaki özelliklerin fazlası androidli telefonlarda var zaten en fazla 500 lira para sayarak iphonedan daha özellikli telefon alabilirsiniz. Bunu ancak zenginler hava atmak için kullanır. Parayı görünce nereye harcayacağını şaşıyorsan işte o zaman o kişinin sonunun gelmesi yakındır.

arkadaşlar hala androidlli telefonlarla apple ı bir mi tutuyosunuz bana sadece app store ve iOS yeter android rezil

her zaman için kalite ve tabi ki her zaman için Apple diyoruz.... diğerleri için ise koca bir fısss desek herhalde bunlara az bile gelir diyebiliriz....

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play