"iPhone 5 yaptığımız en zor cihazdı"

iPhone 5'i üreten Foxconn'dan bir yönetici, ürettikleri iPhone 5'ler hakkında bakın neler dedi...

  • Zeynel A. Öztürk
"iPhone 5 yaptığımız en zor cihazdı"

Tayvanlı elektronik eşya üreticisi Foxconn'dan ismi açıklanmayan bir yöntetici, Apple'ın iPhone 5'ini birleştirmenin şirketin işçilerinin başına gelen en zor iş olduğunu söyledi.

İsmi bilinmeyen Foxconn yöneticisi, iPhone 5'in ince ve hafif olması nedeniyle tasarımının oldukça karmaşık olduğunu ve Foxconn'un şimdiye kadar birleştirmekte en çok zorlandığı cihaz olduğunu söyledi. Yönetici, sözlerine şunları ekledi: "Bu yeni cihazı yapmayı öğrenmek zaman alıyor." "Yapa yapa öğreniliyor. Verimliliğimiz her geçen gün artıyor."

Foxconn yöneticisi, iPhone 5'in kutusundan çizikli çıkması gibi bazı kalite sorunlarının yaşandığını da kabul etti ve şöyle söyledi: "Hem estetik hem de pratik ihtiyaçları karşılamak her zaman zordur."

iPhone 5 stoklarında yaşanan sorunun şimdiye dek iPhone ekranlarını sağlayan Sharp'tan kaynaklandığı düşünülüyordu. Ancak görünüşe bakılırsa bu durumda Foxconn'un yaşadığı sorunların da payı olmuş.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

foxcon ne yapıyor peki

aha adamlara zor gelmiş... Çin'liler şikayet ediyorsa tasarımda sıkıntı var demektir...

Şu apple para bayılanları gerçekten anlamıyorum Para istirafından başka birşey değil

Seni 13:56 ???????

insan emeğini sömüren ve köle gibi insan çalıştıran firmaların malını almıyorum alanlarıda kınıyorum çünkü onlar için herşey para siz yeterki parayı verin ne olduğunuzun önemi yok

I phone japonlara yaptırıyo mantıklı olan sony xperia almak ne gerek var ihaleci firmalara

Sen de yorum yaz