iPhone 5C için yolun sonu göründü!

Bir süre önce büyük iddia ile piyasaya sürülen bu iPhone modelinin sonu, çok hızlı geldi!

iPhone 5C için yolun sonu göründü!

Apple'ın geçtiğimiz yıl iPhone 5S ile birlikte büyük beklentilerle birlikte piyasaya sunduğu iPhone 5C için yolun sonu göründü. Apple'ın daha düşük fiyatlı ve renkli cebi, hatırlayacak olursanız tanıtıldığı dönemde büyük tartışmalar yaratmıştı. Kimileri Steve Jobs hayatta olsaydı Apple'ın asla böyle bir hamle yapmayacağı safında toplanırken, kimileri ise Apple'ın Nokia'nın Lumia serisini taklit etmeye kalktığı fikrinde buluşuyordu. Kimileriyse Apple'ın bu üretiminden bir hayli memnundu. Fakat öyle veya böyle, görünüşe göre su yolunu bir kez daha bulmuş gibi.

Tayvan kaynaklı Industrial and Commercial Times'ın haberine göre Apple, önümüzdeki yıl içinde iPhone 5C üretimini durduracak. iPhone 5S'le başlayıp şimdilerde iPhone 6 ve 6 Plus'ta da gördüğümüz TouchID parmak izi sensörü bu plastik cepte karşımıza çıkmamıştı. Fiyatı bu gibi özelliklerden yoksun olmasına rağmen yeteri kadar düşük olmayan iPhone 5C'nin ömrünü, anlaşılan Apple'ın "yarattığını düşündüğü" fiyat avantajı pek uzatmamış gibi görünüyor. Muhtemelen 2015'in ortasında iPhone 5C'yi tarihin tozlu sayfaları arasına uğurlayacağız. Bu haberin ardından elbette akla iPhone 6 Plus'ın akıbeti de gelmiyor değil. Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Plus sürüm geliştirilmeli.

@27 Kas 2014 18:25 peki tim e söyledim hemen gelişticeklermiş

Plus ne alaka ? Normal iphone modelinden daha fazla satiyor. Phablet segmenti. İphone 5c olayiyla alakasi yok

orta sınıf telefon yapıp bunu samsung un amiral gemileri ile aynı fiyata satarsan elinde kalır bunu nasıl ön görememişler ki

İPod 5 ikinci el bir tane ucuz yollu Windows Phone 8 tel etti 1 milyar işini uygulamanı görür çayır çayır çalışıyor..

5C iphone 5ten pahaliydi 5sle fiyat farki yoktu.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir