iPhone 5S'e yetişmedi, iPhone 6'ya gelecek!

Herkesin iPhone 5S'te görmeyi beklediği bu yenilik, hesaplar tutmayınca iPhone 6'ya kaldı!

5S'e yetişmedi, 6'ya gelecek!

Bir parmak izi okuyucunun patentini alan Apple'ın böylece telefonlarına nihayet parmak izi okuyucusu ekleyeceğini düşündürttü.

Motorola, Atrix gibi modellerde uzun zamandır parmak izi okuyucusu kullanıyor ve kullanıcılar sadece parmaklarını dokundurarak, telefonun kilitli ekranını bir saniyeden kısa sürede açabiliyorlar. Şifre hatırlamak, ikinci el meşgulken şifre girmeye çalışmak gibi zorlukları elimine eden parmak izi okuyucular, kullanıcının telefonu tuttuğu elle kısa sürede kilidi açmasını sağlıyor.

Bu arada gelen raporlar, Eylül'de piyasaya sürülmesi beklenen 3 milyon iPhone 5S'in dağıtımının gecikeceği ve telefonların Kasım'da piyasaya çıkacağını da fısıldıyor. Bunun nedeni ise, tam da bahsettiğimiz konu; yani parmak izi okuyucuları. Gelen söylentilere göre Apple, bu teknolojiyi iPhone 5S'e eklemek için çok çalışmış ama parmak izi tanımayı bir sonraki iPhone'a bırakmak zorunda kalmış. Bu çaba da, üretimin gecikmesine yol açmış.

Kısacası parmak izi tanıma teknolojisinin iPhone 5S'de bulunmayacağı tahmin ediliyor. Dolayısıyla, Apple severlerin yoğun şekilde talep ettiği parmak izi okuyucuların iPhone 6 için hazırlandığını söyleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları