iPhone 5S'in kamerasından çıkan kareler!

iPhone 5S'in kamerasının çektiği bu fotoğraflar, ne kadar başarılı olduğunu da ispatlıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 5S'in kamerasından çıkan kareler!

Kamera ve fotoğraf çekme yetenekleri, bir cep telefonu alırken çoğumuzun önem verdiği önemli bir özellik. Apple'a göre ortalama bir kullanıcıya iyi bir fotoğrafı nasıl çekeceğini öğretmek yerine bu işi iPhone 5S'e öğretmek çok  daha etkili olabilir.

iPhone 5S'in kamerası yine 8 megapiksel çözünürlüğünde, ancak bir dizi yenilikle geliyor. Sensör boyutunu büyüten Apple, her bir sensör noktasının boyutunu 1.5 mikrona yükseltmiş - bu, daha iyi bir renk aralığı ve renk derinliği anlamına geliyor. iPhone 5'teki f/2.4 lens yerine f/2.2 lens kullanan iPhone 5S, iyi aydınlatılan ortamlarda daha iyi bir kontrast sağlayabiliyor.

Yeni çift LED ise sıcak ve soğuk aydınlatmayı ortama göre dengeleyerek renk açısından daha dengeli fotoğraflar üretilmesine izin veriyor. Yeni otomatik görsel stabilizasyon sistemi, hareketli nesnelerin net görünmesine izin veriyor.

Peki tüm bu yenilikler gerçek hayatta nasıl görünüyor? Yukarıda ve sonraki sayfamızda göreceğiniz kareler, iPhone 5S ile çekilmiş ve cihazın kamerası hakkında size bir fikir verebilir. Kareler Apple tarafından paylaşıldığından üzerlerinde biraz oynama yapılmış olabilir, ancak yine de bir fikir vereceğini düşünüyoruz.

iPhone 5S'in kamerasından daha fazla kare için sonraki sayfalarımıza tıklayın.

iPhone 5S'in kamerasından çıkan kareler - II

iPhone 5S'in kamerasından çıkan kareler - III

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

gündüz çekilen fotoğraflarda bile noise var 2500 lira verdiğimiz alet böyle fotoğraf çekecekse kalsın

bir de ışıksız ortamda çekselerdi de şu "true tone" flaş neymiş bi görseydik.

iPhone'nun Dönemi Kapanmıştır. Ios 7 sistemini öve öve bitiremediler ancak görüntülerini buradan görünce midem kalktı.. Android'e kurban olsun :P Eğer bana iphone'u tanımla deseler aynen şöyle derdim: Parası olupta telefondan anlamayanların telefonu..

iPhone'un kamerası her zaman iyiydi, ben HTC kullanıyorum, Samsungu da nokiayı da gördük keskinlik/renk/kontrast vb her açıdan iPhone daha iyi

@12 Eyl 2013 17:20 atma Apple fanbotu en vasat kamera yarışında 1. olmasada 3. olması garanti...

harikulade.....

Bataryası 1570 mAH olduktan sonra peh.

fotoğrafların birinde denizanası resmi var ama iphone su geçirmez değil ki

@12 Eyl 2013 18:51 sorma kardeşim kafayı yememek elde değil....

@12 Eyl 2013 18:51 belki bir akvaryumum dışından çekilmiştir...kafayı yemeyin şimdi...

İphoneyi kullanmışları yorumlara bekliyoruz iphone 300 mb ramla android in 1gb ram performansını veriyor düşük bataryayla aynı pil süresini veriyor e peki sonuç kaliteli yazılımlı bir telefon

Yapılan Yorumları Okudum. Apple Düşmanlığından Başka Bir Şey Yok. Ben Samsung Kullanamıyorum Bana Itici Geliyor Ve Iphone Kullanıyorum. Seviyorum. Hala Dokunmatik Ve Uygulama Kalitesi Bakımından Yarışacak Bir Telefon Yok Iphone Ile. Siz Var Derseniz Bile Iş O Noktada Zevk Meselesine Girer.

iphonenin 5 mp kamerasi nokia n8 12 mekapiksel le ayni seviyede hesabini sen yap

Sen de yorum yaz