iPhone 5S'in "parmak unutma" sorunu çözülecek

Yeni bir rapora göre iPhone 5S'in çok fazla can sıkan bu sorunu, yakında çözülebilir!

iPhone 5S'in "parmak unutma" sorunu çözülecek

iPhone 5S'in kullanıcının parmak izlerini zaman içinde "unuttuğuna" dair şikayetler, bir süre önce internette dolaşmaya başlamıştı.

"Apple'ın geliştirme planlarına yakın bir kaynağa" göre şirket, bu sorunu onaracak bir yazılım güncellemesi yayınlamaya hazırlanıyor. Appleinsider'a konuşan kaynağa göre Apple, iPhone 5S sahiplerinin yaşadığı bu sorundan haberdar ve "yakın bir zamanda" yayınlayacağı ücretsiz yazılım güncellemesiyle bu sorunu giderecek.

Güncellemenin Mart ayının ortalarında çıkması beklenen iOS 7.1'in bir parçası olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor. Sorunu yaşayan kullanıcılar, şimdilik parmaklarını tekrar taratarak onu geçici olarak çözüyorlar.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

palavra zor çözerler bakalım neresini bozacaklar...

Ücretsiz derken? Paralı olaydı bide

böyle akılllıyı kim naapsın parmak izini kullanan var mı

diğer markalara göre cihazları pahalı satmasının bi nedeni olmalı ? mesela sorunsuz eksiksiz olmalı ki hak etmeli. Donanım artık hepsinde var ,

@07 Mar 2014 03:00 haklısın, eşsiz bir telefon. parmak ucu yerine meme ucu ile açılabilen tek telefon ayfon5se. meme ucu yerine başka uçlarla açmaya deneyen varmmıdır acaba? varsa açılmış mıdır? bu da haberlere çıksa da ayfanlar aydınlansa şahane olur

Öyle bir sorunu olduğunu kim söylemiş :) ?!? Eğer dışarıda çalışan ve elleri iş dolayısıyla yıpranmış olan kullanıcının parmak izini tabii ki tanımaz ve bu güvenli bir şeydir , sadece kendi açınızdan değil .. Çalındığını varsayalım mesela ..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir