iPhone 5S'in tasarımı tamamen değişiyor mu?

iPhone 5S'ten sızan bu parçalar, Apple'ın büyük bir değişiklik yapacağının habercisi olabilir mi?

iPhone 5S'ten sızan parçalar neye işaret ediyor?
Resim kaynağı: Weibo

iPhone 5S'e ait olduğu iddia edilen parçalar internette kendini gösterdi. Weibo'nun ortaya çıkardığı parçalar eğer gerçekse, bir sonraki iPhone hakkında yepyeni bilgilere sahibiz demektir.

Geçtiğimiz senelerde de sızdırdığı bilgilerle gündeme gelen Weibo, bu kez iPhone 5S'in parçalarını iPhone 4S ve iPhone 5'inkilerle karşılaştırdı.

Görüntülerden iPhone 5S'te kullanılan SIM çekmecesinin altın rengini aldığı fark ediliyor. Bunun anlamı iPhone 5S'in daha çok renk seçeneğiyle gelmesi olabilir. Daha ilginci ise iPhone 5S'in dahili bileşenlerinin daha öncekine göre daha küçük bir hal almış olması.

Bileşenlerin küçülmesi birkaç anlama gelebilir: Apple, yeni iPhone 5S'te bambaşka bir tasarıma gidebilir ve Android'in sıkı rekabeti karşısında iPhone serisini baştan başlatmayı düşünebilir. Veya şirket, küçük bileşenler sayesinde açılan alana yeni dahili bileşenler entegre edebilir. Üçüncü ihtimal ise Apple'ın iPhone 5S'i daha ince ve hafif bir hale getirecek olması.

iPhone 5S'in dahili bileşenlerinden bir başka görüntü ve fazlası haberimizin ikinci sayfasında.

iPhone 5S ne zaman geliyor?

Resim kaynağı: Weibo

iPhone 5S'in çıkış tarihinin belli olmasını bir süre beklemeyin. Apple, bir gelenek olarak önce yeni yazılımlarını gösteriyor. Ve iOS'un en güncel sürümü iOS 7'nin gösterileceği WWDC'ye birkaç gün var.

Yeni iPhone'la Eylül ayında tanışmamız muhtemel. Eylül ayının akıllı cep kullanıcıları için en uygun zamanlardan bir tanesi olduğunu Apple çoktan keşfetmiş durumda.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

off baya sızmış. o parçalar herkesi çok şaşırtacak.

başımız göğe erdi. artık rahat uyuyabileceğiz meraktan gebermiştik yen,i ayfon ile bize ne kadar kazık gireceğini öğrensek ....müzü ona göre azaırlarız artık.

Ee bu bildiğin her zamanki parçalar işte, yav alın 500 TL'lik telefon valla aynı işi görür

iphone 5s mis hepsi berbat direk çöp

Lan bu parçalar hazine değerinde. İnsanlık tarihine ışık tutacak bir buluş.

bence ucuz iPhone'un parçaları bunlar çünkü ekran filmi 4s ve 5 e göre baya ufak...

@05 Haz 2013 09:09 ekran filmini nerede gördün hayret olmayına görme yeteneğimiz baya artmış millet olarak, benim tek gördüğüm tuşların filmi; ses açma kısma, sessiz, telefon açma ve kapama düğmesi apple'nin seni işe alması lazım aslında o kadarcık düğme filminden ekranıda çalıştırdığına göre daha neler yaparsın sen :))))))

neden eylül ? eylülde doğum günüm var . hediyeler arasında olursa sevinirim burada duyurulur.

Ne farkı var yani çok mu şaşırmamız lazım ... Adamlar aynı seyi 2007 den beri satıyor bizde her seferinde vay bu yeni ne guzel diye karsiliyoruz.Tasarım 50 sene aynı gidecek kimsenini farkına vardıgı yok.tek yaptıkları iosun versiyonunun bi yukseltmek ve beyaz rengini yapmak... boyle yapacaklarına sitane kasa yapsınlar yeni model yerine içindeki donanımı değişelim ...

devrim gibi yenilikler yapılmış... ufff.. süperr :p

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir