iPhone 5S reklamı, BlackBerry'yi kızdırdı!

Dev operatörün Blackberry ile adeta dalga geçtiği iPhone 5S reklamı, tüm şimşekleri üzerine çekti!

  • Levent Öztürk
iPhone 5S reklamı, BlackBerry'yi kızdırdı!

Görünen o ki, market payını özellikle iOS, Android ve Windows Phone cihazlarına kaptırmasının ardından BlackBerry, kendini savunma konusunda daha agresif davranmaya başlıyor. Bu hafta, BlackBerry sahiplerini hedefleyen ve telefonlarını iPhone 5S ile değiştirmelerini öneren bir reklamın ardından firmanın CEO'su John Chen, kişisel olarak, reklamın sahibi, ABD'li operatör T-Mobile'a yüklendi.

Reklamda Apple'ın akıllı telefonu için 0 (sıfır) dolarlık bir indirim duyurulmakta ve alt kısımda "BlackBerry müşterileri için mükemmel teklif" yazısı bulunmakta. BBC.com'un söylediğine göre, bu bile pek çok BlackBerry fanının Twitter ve Facebook üzerinden T-Mobile hakkında ağır sözler söylemeleri için yeterli oldu.

Pazartesi günü, Chen, alışılageldik olmayan bir hamle yaparak, T-Mobile'ın "indirim" önerisine karşı saldıran bir blog yazısı yayınladı: "(Sizleri) temin ederim ki biz de çok öfkelendik. Beni asıl şaşırtan ise T-Mobile'ın bariz bir şekilde uygun olmayan ve iyi düşünülmemiş bu reklamı yayınlamadan önce veya sonra bizle konuşmamış olmaları."

T-Mobile ve BlackBerry arasındaki ilişkinin şu anda pek iyi olmadığı yönünde de ipuçları veren Chen, ortak müşterilerine hizmet vermenin bir kez daha bir yolunu bulabileceklerini ümit ettiğini belirtti.

T-Mobile ise, reklamın yaratmış olabileceği herhangi bir şaşkınlık için özür diledi ve BlackBerry akıllı telefonları için halen bir sağlayıcı olmaktan mutlu olduklarını belirtti.

İlerleyen günlerde neler olur bilinmez ama, bu reklam ile ortamı geren T-Mobile ve BlackBerry arasındaki ilişki, kolay bir şekilde düzelmeyecek gibi görünüyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Apple sanki çok iyi durumda

@23 Şub 2014 20:00 Apple reklamı mı haberde bahsedilen bir oku,sonra birde bir süre önce açıklanan şirket kar payları konusunu bir araştır..Sonrada aydınlan..

blekberi sen hala ortalardamısın ya?...

Bu kadar da aşağılanmaz. Büyük bir terbiyesizlik.

yav bir de kendine bak black keklik

Reklam, rekabet iyi de, hedef göstererek, isim vererek karşılaştırma yapmak daha doğrusu bu şekilde birini rezil diğerini vezir yapmak çok tasvip edilecek bir hareket değil. İşe bu açıdan bakarsak herkesin birbiri için söyleyeceği çok şey var. Rekabet ortamına yakışmayan hareketler bence.

şu stoğuna kattığın MSM8994 işlemcilerle Windows Phone'lu telefon çıkarsın İphone'u hatta piyasayı ezecen haberin yok.

ya son iki cihazım da blackberry z10 kullanıyorum şu an aslında bb10 işletim sistemi güzel stabil ama artık çok geç kabul ediyorum

Blackberry alan var mı ya hala. Biz ekrana dokunuyoz, herifler hala ufacık joystick te kaldı

Sen de yorum yaz