iPhone 5S üretiminde 600 işçi kullanılıyor!

Sade bir tasarıma sahip olabilir. Ama iPhone 5S'leri üretmek için bakın kaç kişi çalışıyor...

iPhone 5S üretiminde 600 işçi kullanılıyor!

Apple, sadeliğe önem veren bir şirket ancak iPhone üretiminde ihtiyaç duyduğu işçi sayısı giderek artıyor; üretim işi giderek daha karmaşık bir hal alıyor.

Wall Street Journal'ın raporuna göre iPhone 5S'i üretmek için gereken işçi sayısı 600'ü buluyor. İsmi açıklanmayan bir Foxconn yetkilisi, her gün yaklaşık 500 bin iPhone 5S ürettiklerini, bunun şimdiye kadarki en yüksek üretim sayısı olduğunu söylüyor.

Üretimi iPhone 5S'e kısayla biraz daha kolay olan, Touch ID'siz iPhone 5 ve plastik iPhone 5C, iddiaya göre 500 üretim hattı işçisiyle üretilebiliyor.

İki günde yaklaşık 1 milyon iPhone 5C üretilmesi, Apple'ın en son amiral gemisinde yaşanan stok sorunlarının ve beklemelerin ortadan kalkması demek. Hızlı üretim sayesinde iPhone 5S'in "altın rengi" sürümünde yaşanan kıtlık sorunu bile çözülmüş bulunuyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Samsung,Sony, Lg ,Lumia kullanmış birisi olarak appledeki kalite hissiyatını hiç birinde yaşamadım Applenin tek eksikliği ios 7ile gelen ikonların tasarımında çok detaya kaçılması ne yazık ki android'e benzemesi iphone kullanıcısı olarak bence en iyi arayüz windows phonede

@30 Kas 2013 14:05 Şimdi kutucukları seven zeki:D insanların kim olduğu anlaşıldı. Apple fanları :)

iPhone bir IQ testidir aslında. Ayrıca insanların da zekanızı kolayca anlayabileceği bir belgedir... <Cleverman>

cnc her yerde <3

iPhonedo ordusu geldi aklıma ilk başta :D

pahalı olmasa alacagiz da pahalı bilader

o 2 günde 1 milyon üreten cihaz gelir ve türkiyede iphone 5 fiyatına satılır tek farkı da biraz daha iyi pili(!)

Ne bicim bir rakamdir bu ya... . 2 gunde 1 milyon, bu yasli dunya daha ne kadar bu hayvanliga katlanabilecek? daha ne kadar somurulecek, daha ne kadar mahvedilecek? Gercekten de insanoglunun ac gozlulugu ve sehveti onun olumlu olmasinda ki en buyuk sebep ve yine bu ozellikleri omrunu surekli kisaltiyor...

@01 Ara 2013 03:07 İşte insanoğlu bunun bedelini çok ağır ödeyecek. İnim inim inletecekler ninni ninni dinletecekler...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir