iPhone 5S ve iPad 5 bu tarihte gelebilir!

İşin uzmanından gelen açıklamalar heyecan yarattı: Bir sonraki iPhone ve iPad ne zaman gelecek?

iPhone 5S ve yeni iPad, Haziran 2013'de gelebilir

Bir yatırım firmasının analisti, yeni iPhone ve iPad'in Haziran 2013'de geleceğini iddia etti. Analistin söylediklerine göre bu ikiliyi 2013 sonbaharında Apple markalı bir televizyon izleyecek.

Yatırım firması Jeffries'ten Peter Misek'e göre bir sonraki iPhone, "iPhone 5S" olacak ve bir "super HD kamera/ekran", daha iyi bir pil ve NFC desteğiyle gelecek. Misek'e göre iPhone 5S'deki diğer yenilikler arasında analistin "Retina+" adını verdiği Sharp'ın IGZO ekranı ve 128GB depolama olabilir.

Misek, bir sonraki jenerasyon iPad'in de IGZO ekranla gelebileceğini, bunun yanında daha hafif ve şu anki iPad'in yarısı kadar ince olacağını iddia ediyor. Apple'ın üzerinde çalıştığına inanılan televizyon da, analiste göre Eylül veya Ekim 2013'de tanıtılabilir. Misek, Apple'ın televizyonundaki en önemli özelliklerin hareket ve ses denetimi, yeni bir kullanıcı arayüzü olacağını söylüyor.

"Ucuz iPhone" söylentilerinin de gerçeğe dönüşebileceğini düşünen Misek, Apple'ın düşük maliyetli bir iPhone'u 2013'de 200-250 dolar gibi bir fiyatla satışa sunmayı planladığını söylüyor. Analist, düşük maliyetli iPhone'un, iPhone 4'ün işlemci ve modem donanımlarının "düşürülmüş" bir sürümü olacağını söylüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

içine ettiler yani

apple düşmanları yine atıp tutuyor. amaçlarıysa beklentileri yükseltip iphone çıkınca hayal kırıklığına uğratmak..

@12 Ara 2012 15:42 iPhone'un yeni sürümü çıkınca hayal kırıklığına uğranması rakipleriyle alakalı değil. iPhone küçük bir şey ekleyip tekrar piyasaya sunuyor. Sen sadece şarj girişini küçültüp, SIM kart girişini küçültüp (Bunlar insanların işini zorlaştırıp yeni şeyler almak zorunda bırakmak için) bir de telefonun boyunu uzatıp satan marka gördün mü Apple dışında.

nfc desteğimi ne işe yariyacak gene iphonelar kendi içinde kullanıcaklar ne zaman apple diğer telefonlar olduğunu unutmayacak ozmn başarılı olcak daha iphone bluetoothdan bişey gönderemiyorsun başka bir telden

@12 Ara 2012 16:43 aynen katılıyorum.

her zaman ki gibi yine ve yeniden benzersiz olacak... tekrar tebrikler ve teşekürler sevgili Apple...

"Apple'ın düşük maliyetli bir iPhone'u 2013'de 200-250 dolar gibi bir fiyatla satışa sunmayı planladığını söylüyor. " Boye birsey hic bir zaman gerceklesmez, Tim Cook yaparsa Apple da yerleri supurur ancak. Evet gorece dusuk fiyatli bir iPhone cikacak ve Lite gibi bir adi olacak ama fiyati amerika icin 450 dolar! Inanmayan beklesin gorsun.

O yüzden 4 S kullaniyorum. Downgrade mümkün olursa 5.1.1 den baska firmware kullanmayacam. Umarim en kisa zamanda downgrade cikar 4S icin

ben ıphone 5 s aldım.siz hala gelmesinimi bekliyorunuz.TURKCELL den

@30 Ara 2012 14:23 Sen ne aldığını bilmiyosundur canım. 5 tir o 5 s değil.

5s çıktımı yawww

SİMDİ BEN 5 ALDIM GÜMLEMİŞMİ OLUYORUM

Kesin mi bu tarih?

5s i beklyin mukemmel olacak

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir