iPhone, 6 ay suda kalırsa...

6 ay boyunca suyun içinde kalan bir iPhone hala çalışıyor olabilir mi? Galiba olabiliyormuş...

  • Mehmet Ali Bahıt
iPhone, 6 ay suda kalırsa...

Telefonunuz suya düşerse çalışır mı?  Peki suyun içinde 6 ay boyunca kalırsa? Alabama'daki Smith Gölü'ne giden Ken Hovanes, işte bu soruların yanıtını çok ilginç bir şekilde öğrendi.

Nisan 2012'de göle giden Hovanes, iPhone'unu yanlışlıkla suya düşürdü.  Çamurlu suların içinde telefonunu bulamayan Hovanes, talihine küsüp yeni bir telefon almaya karar verdi.

Ancak geçtiğimiz hafta sonu gölün sularının yeterince alçalması ve durulması sayesinde Ken Hovanes telefonunu bulmayı başardı. Cihazın halen çalışıp çalışmadığını merak eden Hovanes, telefonu temizleyip kuruttuktan sonra tekrar çalıştırmayı denedi ve hayretler içinde ekranın açıldığını gördü.

Şu anda telefonun pili şişmiş durumda, ekran ışığı da bir tuhaf. Ayrıca ekranda aynı anda hem Almanca, hem İspanyolca, hem de İngilizce yazılar görünüyor ama cihazın bir kısmı hala çalışıyor. Şanslı (!) kullanıcının en büyük şikayeti ise, telefonunu bilgisayara bağlayamamak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

bu apple işi biliyo aga :)

Gercekten cok sansli (!)

garantisi hala devam ediyorsa belki şansını deneyebilir

Yeni iphone'un sipariş miktarını artırmaksa niyetiniz, Şarjını sistemini haritasını tarihini saatını düzeltin

Mort olmuş işte benim NOKIA 3220 telefonum 90 derecede çamaşır makinasında yıkandı ve 2 gün kadar ıslak kaldı ama hala çalışıyor sadece kamera ve rf katı çalışmıyor yüklediğim oyunlar çalışıyor ekranda sorun yok...

Reklam kokan hareketler bunlar.:)

Android kullanıcısıyım. Apple'ın şikayetçi olduğum, beğenmediğim onlarca yönü var ama kabul etmek gerekir ki Apple yapınca, sağlam yapıyor. Keşke yazılıma da aynı özeni gösterse. Yiğidi öldür hakkını yeme :-)

iphone süper telefon

iphone süper

Ayni anda cok dil yazmasinin sebebi simlock ken acil durumlar olursa die

Hey millet bunu duydunuz mu? Hemen gidip bir iPhone alalım ve "6 ay suda kalsa bile çalışabiliyor!!!" diye havamızı atalım. Bir Apple Fanboy'un günlüğünden....

iphoneyi övmek için amma haber yapmışlar ha :)

Göneşi görmüş gibi oldu. :D

İlgincmis..

İşte budur. Apple bir numaralı şirket.

bide deniz suyunda bekletsinler bakalım ne kadar sağlam merak ettim

apple ına güvenen 6 ay beklemesine gerek yok ki. 1 saat suda bekletsin bakalım.normal çalışacak mı? Çalışsın bende iphone alıcağım koşaraktan...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play