iPhone 6'da da 8 MP kamera olabilir!

iPhone 6'dan megapiksel zengini bir kamera bekliyorsanız, hayal kırıklığına hazır olun! Ama...

iPhone 6'da da 8 MP kamera olabilir!

MWC 2014'te görücüye çıkan Samsung Galaxy S5 ve Sony Xperia Z2, 16 MP ve 20.7 MP çözünürlüğünde kameralarla piyasaya çıkarken merakla beklenen iPhone 6'nın kamerası hakkındaki söylentiler hayal kırıklığı yarattı. 

iPhone 6 hakkındaki sızıntıya göre telefonun kamerası sadece 8 MP çözünürlüğünde olacak. Bu da önceki iPhone ile aynı çözünürlük anlamına geliyor. Ancak Apple'ın kamerayı büyük oranda geliştirerek rakipleri ile arasındaki farkı kapatmayı hesap ettiği tahmin ediliyor. Apple'ın kamera lenslerinde safir kullanarak, rakiplerinden ayrılması ve piyasadaki en kaliteli kamerayı üretmesi bekleniyor.

HTC One'ın 4 MP çözünürlüğünde olmasına rağmen son derece kaliteli görüntü veren kamerasından da anlaşıldığı gibi, telefon kameralarında çözünürlük boyutu her şey demek değil. Lens kalitesinin, yazılımın, ışık ayarlarının fotoğraf kalitesini doğrudan etkilediği biliniyor ve Apple'ın da bu kozu kullanmak istediği anlaşılıyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Safir ışığın kırılmasına yol açar ve bu fotoğrafın daha mavimsi bir tona bürünmesine neden olur

@12 Mar 2014 14:40 Doğru.Zaten üstteki fotoğrafta da lensi mavi yaparak bunu vurgulamışlar :)

@12 Mar 2014 14:40 mühendislerde orda boş oturmak için alındı işe zaten görüntüler mavi mavi takılırız dimi

iyi de, daha fazla megapiksel daha iyi kamera değil elbette ama, htc ile 13MP lik telefonları ve ayrıca iPhone 5S i karşılaştırdığınızda, fotoğrafın daha az detay içermesi de oldukça can sıkıcı. Kalite ne kadar önemli olsa da daha fazla piksele de ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.

Üretmek? Benim bildiğim kadarıyla Apple kamerayı sonu den alıyordu. Bu sefer kendisi mi üretecek?

Vay be bu arkadaş olayı çözmüş koskoca apple akıl edememiş bravo.Oradaki mühendislere filanda gerek yok yani kim ister mavimsi fotograflar dimi.

ulan apple yakında kıçınıda safire silecek bu ne ya... sırf laf.

Herzamanki apple hikayeleri. Önce hareketli sahne çekimlerinde bulanıklığı kaldırsınlar. Heykel gibi durması gerekiyor güzel foto için. Boş şey bunlar...

GMD 8 MP KAMERA

Safirdeki maviligi yazilim ile yada kameraya safir kullanmadan duzeltirler yapmazlarsa normal değil

@12 Mar 2014 20:10 Safirdeki maviligi yazilimla duzeltmeye gerek yok, seffaf safirler mevcut. Sen kac tane mavi camli saat gordun? Bilmeden iskembeden sallamayin...

Lumia 1020 diyorum başka da yorum yapmıyorum :)

İphoneunuz varsa zaten kameraya baktığınızda mavimsi bir renkte olduğunu görebilirsiniz..

Bendeki Lumia 925'i elime geçen bütün amiral gemisi telefonlarla (G2, S4, İphone 5S, Htc One) ile karşılaştırdım düşük ışıkta L925 normal modda ve onlar gece modunda olmasına rağmen en az 2 kat farkla daha iyi performans verdi. Megapikselde önemlidir ama öncelik lens kalitesi, kamera teknolojisi ve sensör boyutudur.

8 mpx yeter. Dusuk isikta noise olmasin. Flassiz bulaniklik olmasin. Daha ne olsun

Alın bir Lumia kurtulun bütün dertlerden

6 ne zaman çıkıyor?

lumia almış başını gitmiş. iphone yerinde sayıyor.. bunlar geri döner sana apple.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir