iPhone 6'dan "kavisli" iddia!

Apple'ın yeni amirali iPhone 6'nın ekranı sadece büyük olmayacak; çok daha fazlasını da sunacak!

  • Ercan Uğurlu
iPhone 6'dan "kavisli" iddia!

iPhone 6, bu yılın en çok beklenen ceplerinin başını çekiyor. Apple'ın yeni cebinde ekranın daha büyük olup olmayacağı veya yeni teknolojilerin denenip denenmeyeceği büyük merak konusu. Ortaya çıkan yeni görüntüler de merak arttırıcı cinsten. Yoksa yeni iPhone'un ekranını eskisine nazaran daha büyük beklerken bir de "kavisli" mi olacak?

Evet, ortaya yeni çıkan görüntüler yeni iPhone'un ekranının kavisli olacağına işaret ediyor. Bu haber ne kadar doğru, elbette tartışılır. Ancak sızan yeni görseller, iPhone 6'nın hem ön hem de arka yüzünden detayları ortaya koyduğunu iddia ediyor. Hem ön hem arka yüzeyinde, dışarıdan içeriye doğru yükselen kavisli bir yapıyı benimsendiği açıkça görülen yeni iPhone, yine ana butonunu sarı renkli daire içinde kullanıcılara sunuyor. Arka yüzeyinde de pek detay belirmeyen iPhone 6'nın büyük ekranın yanı sıra bir de kavisli olup olmayacağını net olarak henüz bilmiyoruz. Ancak Apple'ın yeni iPhone'da ekranla ilgili bir sürprizle karşımıza çıkacağı konusunda hemfikiriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

htc one m8'e benzemiş :D

bildiğin htc one.

Etidör kör beyler

5s çift flaşla gelirken 6 nın tek flaşla geleceğine kim inanır

Ne var herşey yalan

sanmam, apple bu kadar radikal (!) değişikliklere bir anda geçiş yapmaz. Ara modellere boğdurur, samsung gibi bir pazarlama anlayışına dönebilir. Yenilik yapmanı da anlarım ama arayüzü değiştirdikten sonra alternatif olarak eskiyi bari kullanmamıza izin verseydin. Azıcık esneklik seni harika bir işletim sistemi telefonlarını da rakipsiz yapardı ama nerdee? :)

ön tarafının altında geri tuşu - htc yazısı - ev tuşu olsa bildiğin htc one olur.

Ya bu resim sahte bir iPhone tasarımı. Gerçekle yakından uzaktan alakası yok. eBay'dan bir kullanıcı satıyor bunu. Sanki siz sızıntı yapıyormuşsunuz gibi göstermek isteyenler için satıyordu. Ayrıca bakarsanız 5S'te olan ve bunda olmayan birkaç özellik var. Mesela 5S'te TrueTone flaş var, yani çift flaş. Bunda ise tek flaş var. Ayrıca bu görseldeki kameraya bakarsanız baya kaymış yukarıya doğru. Ayrıca Ive böyle bir tasarım kesinlikle yapmaz.

Arkadan olan görüntüsünü çok çirkin bulan tek ben değilim değil mi? :(

Sen de yorum yaz