iPhone 6'nın çıkış tarihi ve fazlası!

iPhone 6 ne zaman çıkacak, hangi yeniliklerle gelecek? İşte şimdiye kadar konuşulanlar!

  • Zeynel A. Öztürk

iPhone 6'nın kamerası, tasarımı ve A8 işlemci

iPhone 6'nın kamerası, tasarımı ve A8 işlemci

Kameradan ilk detaylar

Weibo'dan Çinli bir analiste göre iPhone 6, yerden tasarruf için optik görsel dengeleme işlevine yer vermeyecek. Piksel boyutunun 1.5 mikrondan 1.75 mikrona genişlemesi bekleniyor, bunun anlamıysa kameranın daha fazla ışık yakalayacağı ve resim kalitesinin yükseleceği.

Apple'ın megapiksel yarışından uzak durarak, yine 8 megapiksellik bir kameraya yer vermesi bekleniyor. Ancak yeni sensörün fotoğraf kalitesi, bir önceki iPhone'dan daha iyi olacak.

iPhone 6'nın tasarımı

Japonca web sitesi Macotakara.jp'ye göre iPhone 6, yuvarlak kenarlara, alüminyum gövdeye, ön ve arkada cam yüzeylere sahip olacak. Siteye göre telefonun gövdesi de kavisli olacak.

Sitenin bir başka iddiası ise yeni iPhone'un 4.7 ve 5.7 inç'lik iki farklı model olarak ortaya çıkacağı. İddiaya göre Apple, iPhone 6'da iPhone 5C'nin tasarımını örnek alacak ancak kasada plastik yerine metale yer verecek.

Apple A8: Yeni işlemci hakkında ilk bilgiler

Digitimes'a göre iPhone 6, ilk kez Apple tarafından geliştirilen bir LTE çipiyle gelecek. Apple, LTE çiplerini şimdiye kadar Qualcomm'dan sağlıyordu. Ancak bu rapor, Şubat ayında ortaya çıkan dedikoduyla çelişiyor. Fuzzilla'nın iddiasına göre Apple A8, entegre LTE özelliğine sahip olmayacak, Qualcomm'un LTE modemine ayrı olarak yer verecekti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

adama sormazlar mı koskoca apple iphone 6'yı xp demi tasarlıyor diye ???

sevmedim samsung gibi çok oval olmuş. 5c ye benzetmişler diyo haberde zaten 5c de daha ovaldi...

Steve emmim vefat etti apple bitti, oncelikle beklenen cercevesiz iphone gelmezse ve mpx olarak kamerada yukseltmeye gitmezlerse apple sondan 3 kumarini oynamis olur

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
iPhone 6'nın kamerası, tasarımı ve A8 işlemci
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir