iPhone 6 hakkında yepyeni söylentiler

iPhone 6'nın çıkış tarihi, ucuz iPhone modeli ve "dev iPhone Math" söylentisi. Hepsi haberimizde!

iPhone 6 hakkında yepyeni söylentiler

iPhone 6'ın çıkış tarihi yaklaştıkça Apple'ın bir sonraki cebinde yapacağı yenilikler de konuşuluyor. iPhone 6 hakkında henüz hiçbir resmi açıklama yok, ancak özellikler ve konsept tasarımları internete sızmaya devam ediyor.

iPhone 6 hakkında yeni ortaya çıkan bir iddia, Apple'ın her sene yeni bir iPhone çıkarmak yerine 6 ayda bir yeni iPhone çıkarabileceğini söylüyor. Apple'ın böyle bir programa geçeceği, iPad 3'ün sadece 6 ay ardından iPad mini ve iPad 4'ü çıkarması üzerine konuşulmaya başlanmıştı.

Apple, 6 aylık dönemlerin mobil endüstrinin gelişim hızına daha iyi ayak uyduracağını düşünüyor olsa gerek. Ancak Apple'ın iPhone'u 6 ayda bir yenilemesinin tüketici üzerinde nasıl bir etki oluşturacağı ise belirsiz. Aralarında önemli bir fark olmayan yeni iPhone'ların sürekli gelişi, tüketiciler tarafından hoş karşılanmayabilir, iPhone sahipleri cihazlarının çabuk eskidiğini düşünebilir.

iPhone 6'nın özellikleri hakkında söylentiler

Son söylentiler, iPhone 6'nın Sharp IGZO (Indium Gallium Zinc Oxide) ekrana sahip olacağını iddia ediyor. Bu yeni teknoloji, daha az güç tüketen ve önemli ölçüde daha ince ekranlar üretmeye izin veriyor.

Yeni iPhone'da Sharp IGZO teknolojisinin kullanılacağı, ilk olarak teknolojinin CES 2013'de tanıtılmasıyla ortaya çıkmıştı.

iPhone 6 hakkındaki diğer bir dedikodu ise cebin 128GB'lık bir depolama alanına sahip olacağı. Aynı dedikodu, iPhone'un 16GB'lık sürümünün kaldırılacağını da söylüyor.

Apple'ın ucuz iPhone ve iPhone 6'nın yanında yeni bir iPhone daha tanıtabileceği iddiası, haberimizin son sayfasında.

Üçüncü bir cep daha mı geliyor?

Apple'dan gelen son dedikodu fısıltıları, ucuz iPhone ve iPhone 6'nın yanında şirketin bu sene "iPhone Math" adında bir cep daha çıkarabileceğini söylüyor.

China Times'a göre iPhone Math, 4.8 inç boyutunda, şu anki iPhone 5'ten bir inç daha büyük olacak ve "phablet" adı verilen ceplere rakip olacak. Cihazın aynı zamanda 8 megapiksellik bir kameraya sahip olacağı iddia ediliyor. Bunun dışında iPhone Math hakkında çok fazla şey bilinmiyor.

Kaynağa göre Apple, iPhone Math ile beraber iPhone 6'yı da (veya iPhone 5S) duyuracak. Üretimin Mart ayında başlayacağı, ceplerin Haziran veya Temmuz ayında duyurulabileceği söyleniyor. Birleştirme işinin yüzde 90'ını Foxconn'un yapacağı iletiliyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

5 alan insanlara küfür gibi resmen

iphone math fikri bence yerinde bir karar olur. Bana göre Apple geç bile kaldı bu segmentte ürün sunmak için.Büyük ekranlı ios işletim sistemli telefon kullanmak isteyen oldukça fazla insan olduğuna eminim.

Allah aşkına gazlamayın şu iphone u yaa. her çıkışında aynı muhabbet. Yok öyle mi olacak yok böyle mi çıkacak vay 6 geliyor . Daha 5 satılmaya ne zaman başlandı ? Ayıp değil mi ?

her yeni çıkan iphone u alma isteği telefonun getirdiği yeniliklerle ilgili değil ki sadece insanlar para harcamayı seviyor. Ülkemizde ise benim param var diyebilmek çoğunlukla(Bu sözüm iphone sahiplerine değil, her çıkan iphone u gün geçirmeden alanlara). Dolayısıyla 6 ayda bir telefonun yeni bir modeli yerine yeni bir rengini de satsalar o da satar.

bunların hepsi yalan ıphone 5 çıkacak ay cam kanar ince olacak denilmişti ama ne oldu ıphone 4 dün daha büyüğünü yaptılar sadece okadar ıphone 6 çıkması bana göre 2 yılı bulur

@22 Oca 2013 14:37 5'in ekranı 4'ten büyük, ama %20 civarında daha hafif ve daha ince. Biraz araştırın da yazın.

Apple=pişmanlık... hala öğrenemediniz mi?

İPHONE İPHONE İPHONE İPHONE :) :)

Bu kadar olmaz 6 ayda bir iphone çıkarsa samsung taklit etmekte zorlanacak.

Apple=pismanlik... tekno tugla alip ne yapacaksiniz? goren sizi ayiplar...

ıphone 5 cıkmadan once okadar ozellık gosterilmıstı ama yalan oldu hayallerımız beklentılerı karsılamadı bıle ı phone5 i olanlar telefonu sallasınlar bakın gelen sese o yuzden 5 çalkantıda yani ekranı bıle sorunlu 4s in bile ekranı 5 in ekranından daha iyi dikkatli bakarsanız zaten anlarsınız

Olusturulan Fake Tasarimlar Cikan Modellerden Cok Daha Guzel Gorunuyor.

apple 4.8 inç bir telefon çıkarırsa, s3 için bile "avuca oturmuyor yaa", "çok büyük yaa" diye sızlananlar o yeni telefona methiyeler düzmeye başlayacaklar. artık hayranlığı fanatikliği de geçmiş bu adamlarda, din gibi tapıyorlar apple'a. allah akıl fikir versin.

Her nedense bu tarz söylentileri sanki Apple çıkartıyormuş gibi hissediyorum. Dedikodu ya da fısıltı gazetesi, artık her ne olarak kabul ederseniz edin, güzel ve bedava bir reklam yöntemidir.

ıphonenin yerini bişi tutmuyo gerçekten harika

Math degil beyler gelecekten geliyom. Iphone 6 plus oldu ailecek istemeye gidicez allahin izni peygamberin kavmiyle. Neyse iyi geceler

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir