iPhone 6 parçaları 3D yazıcıdan çıkabilir!

Bu patent gerçeğe dönüşürse, fabrikadan değil, çok başka bir yerden çıkan bir iPhone 6'nız olacak!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 6 parçaları 3D yazıcıdan çıkabilir!

Apple'ın son zamanlarda çok konuşulan likitmetal hayalleri, bu kez Patently Apple'ın gözüne takılan Apple patentlerinde ortaya çıktı. Firma bu kez likitmetal ile 3 boyutlu yazdırma teknolojisini birleştirmeyi düşünüyor.

20 Kasım'da yayınlanan yeni bir patentte likitmetalin gelecekteki iPhone'ları, bir sonraki iPad'i ve hatta Apple'ın bolca dedikodusu yapılan TV'sini nasıl geliştireceği anlatılıyor. Firma, 3D yazdırma'yı "bilgisayarla oluşturulan tasarım verilerini" kullanarak cihaz gövdeleri üretmek için kullanmak istiyor. Bunun nedeni, diğer yöntemleri kullanarak üretimin boyut ve alan kısıtlaması nedeniyle imkansız olması.

Raporta göre 3D yazdırmayla üretilen prototipler veya kalıplar, geleneksel yöntemlere göre daha hızlı ve ucuz bir çözüm olabilir. iPhone 6'nın likitmetalle 3D olarak yazdırılmış bir cihaz olup olmayacağını ise önümüzdeki sene göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Sadece prototip olur ama gercekte olmaz

@23 Kas 2013 11:43 neden olmayacakmış , yazıda daha ucuz olduğu yazıyor ,firmalar hep daha ucuzun peşinde. iphone 5 in maliyetini netten araştırın şu anda piyasa fiyatının 4/1 ine toplanmakta.

sivi metal yerine odun gibi liquid i likit yapmissiniz tebrikler...

5 yıllık dönem sonunda likitmetalli cihazlarda artış olursa neden olmasın...mühim olankullanum alanının çoğalması ve memnunniyet...

galaxy S5' in de...

her telefonda birkaç çok farklı özellikler çıkıyor. Harikasın apple

Her modelde degisik ozellikler koyuyorsun apple sizi seviyoruz..

Ne yani iphone'lar dökme demir mi olacak..iyi olur...Allah Allah..

Sıvı metal dökümünü de 3 boyutlu yazdırmaya eklenmesi tabiki güzel olur ama halâ eksik. Bu işi lâyıkıyla yapma için molekül seviyesinde madde birleştirmenin gelişmesi gerekli.Bunlar henüz emekleme süreci sayılır. (Ek olarak umarım sıvı metal dökümünün kullanımına da patent almaya kalkmaz Apple :) Hatırlarsanız daha önce kenarları yuvaratılmış dikdörtgen şekline patent almaya kalkmıştı. Bilge Baykuş

ben anlamadım şimdi artık apple store a gitmeden evde iphone mu basıcaz yazıcıdan

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost