iPhone 6 patladı, 3. derece yanığa sebep oldu

Bisikletten düştükten sonra arka cebindeki iPhone 6 patladı, sonra bakın ne oldu...

  • Ercan Uğurlu
iPhone 6 patladı, 3. derece yanığa sebep oldu

Uzun zamandır patlayan bir iPhone haberi yapmamıştık, ancak anlaşılan patlamalar dinmemiş. Avustralya'nın Sydney kentinde yaşayan, 36 yaşında ve yönetim danışmanı olarak çalışan Gareth Clear ise bu patlamayı "derinden" hissetmiş.

Geçtiğimiz pazar günü bisikletiyle gezintiye çıkan Clear, kullandığı iPhone 6'yı arka cebine yerleştirmiş. Gezi sırasında bir kaza yaşayan Clear, bisikletinden düşmüş ve sanılan o ki düşmenin şiddeti iPhone 6'nın patlamasına sebep olmuş. Bir anda arka cebi alev alan Clear, her ne kadar hemen telefondan kurtulmaya çalışsa da, derisinde 3'üncü derece yanığa sebep olmasını engelleyememiş.

Olayın ardından hastaneye kaldırılan Clear, yaşadığı olayla ilgili Apple ile konuştuğunu belirtirken, Apple'dan bu konunun araştırılmasını istediğini ve benzer olayların yaşanmaması için insanların da bilgilendirilmesi gerektiğini söylemiş. Apple'dan ise şimdilik ses yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Hani apple güvenliydi? Hep iphone patlama haberleri çıkıyor. Samsung un bataryaları daha kaliteli. Mesela patlayan hoverboard a samsung bataryası takıldığında patlama sorunu çözülmüş. Çoğu şeyin kalitelisini samsung yapıyor. Tank bile üretiyor.

Sen de yorum yaz