iPhone 6 Plus alanlar, iPad'inden vazgeçiyor!

iPad'den önemli paralar kazanan Apple, dev boyutlu iPhone 6 Plus ile kendi kendisini mi vurdu?

iPhone 6 Plus satın alanlar, iPad'den vazgeçiyor

Araştırmalar, iPhone 6 Plus'ın piyasaya sürülmesinin ardından iPad kullanımında azalma yaşandığını ortaya çıkardı. Böylece iPhone 6 Plus'ın "iPad'i bitireceği" iddiaları bir bakıma haklı çıkmış oldu.

Mobil okuma uygulaması Pocket'in yeni araştırması, büyük ekranlı iPhone satın alanların tabletlerini eskisi kadar çok kullanmadığını söylüyor. Sonuçlar, kullanılan iPhone'un boyutları büyüdükçe, kullanıcıların eski iPad'lerini bırakma olasılıklarının arttığını gösteriyor. Araştırmaya göre iPhone 5S sahipleri, zamanlarının yüzde 55'ini telefonlarıyla, yüzde 45'iniyse iPad'leriyle geçiriyorlar. iPhone 6 Plus satın alanlar ise zamanlarının yüzde 80'ini dev ekranlı telefonuyla geçiriyor, iPad'e zamanlarının sadece yüzde 20'sini ayırıyorlar.

Bununla birlikte araştırma, telefonun boyutu ne olursa olsun yatak odasında okumak için daha çok iPad'lerin kullanıldığını söylüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Onlar dengeler birbirini. Biri cok biri az .biri az biri cok veya ikiside eşit

@03 Ara 2014 21:59 KAFAMI KARIŞTIRDIN LA:)

iPhone 5S im var. yeni iPad mini 3 de aldım. şu an için 3-5 sene kafamda cebimde fazlasıyla rahat. artık gerisi tırıvırıdır..

Ipad mini de plus gibi gereksiz.

Iphone 6 nin tipi de boyuda fena sayilmaz. Ama 6 plus bnm g3 le ayni ekran boyutuna sahip olmasina ragmen cok buyuk ve kaba duruyor gormeden once 6 plus in daha iyi olabilcegini dusunuyordum gorunce begenmedim

Yanlış hesap. Ipad çok sağlam bir ürün. Telefonu 2 senede bir değişiyorlar ve 2600 lira, ipad 5 sene dayanır ve 1200 lira. Mantıken ipad her türlü yaşar.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir