iPhone 6, rakiplerinden ilham mı alıyor?

İnternete sızan yeni iPhone 6 çizimleri, Apple'ın yıllar sonra yapacağı değişikliği ortaya koyuyor!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 6, rakiplerinden ilham mı alıyor?

Cep üreticilerinin büyük boyutlu telefon üretirken karşılaştıkları sorunlardan bir tanesi, onları tek elle, rahatça kullanılabilir halde sunmak. Samsung ve diğer firmalar, bunun için güç düğmesini telefonun yan tarafına taşımış durumdalar. Şimdiyse Apple, bir sonraki iPhone'u için aynı çözüme başvuracak gibi görünüyor.

İnternete sızan iPhone 6 çizimlerinde Apple'ın yeni amiral gemisi telefonunun güç düğmesinin, Galaxy S5'tekiyle aynı konuma taşındığı gözleniyor. Eğer bu değişiklik gerçek olursa, Apple uzun süredir vazgeçmediği bir tasarımı sonunda değiştirecek demektir. Daha da ilginci bu değişiklik, Apple'ın Samsung'tan kopya çektiği söylentilerine yol açabilir.

Apple, iPhone'un boyutunu bir süredir 4 inç'e sabitlemiş olsa da söylentiler, bir sonraki iPhone modellerinden en az birinin 4.7 inç'lik ekranla geleceğini iddia ediyor. Böyle bir değişiklik, Apple'ın 7 senelik tasarımından vazgeçeceği anlamına geliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

ne samsungu htcden kopya çekiyo, taklitçi apple.

@13 May 2014 13:35 Ekranin sagina guc tusu eklemeyi ilk Samsung kullandi o zaman iPhone bile yoktu arka taraftaki benzerlik ayri onu calmislar, ayrica apple'in samsung dan caldiklari yavas yavas ortaya cikiyor hatta apple'in neonode den caldigi kaydirarak kilit acma konusu tekrar gundeme gelecek bu olursa apple patentini de catir catir kaybedecek.

ekranı büyütüp pili 2000 mAh' ın üzerine çıkartmayıp a8 çipiyle biraz daha gelişmiş donanımla satarsa çöp olur ve apple ın samsung dan çok bir farkı kalmaz

iphone yada başka marka olsun max 4" olmalı yoksa tek elle kullanılmıyor.

vazgeçmek zorunda insanlar aynı tasarım aynı kasadan bi süre sonra soğuyor

Bunun taklitçilik le alakası yok Apple fanı değilim ama bu kopya işi çok saçma oldu samsungun telefonu sms atabiliyor diye iphone atmasın mı ? Bu taklit değil gelişim

aynı şey, ambalajı değiştir itele millete...

Ilk Samsung ekledi sağdaki güç tuşunu htc değil

kopya çekmeyecekte neyapacak. sıra sanada gelecek apple diyorduk aha geldi. Şimdi seyret bakalım patent davalarını, kimbilir sana ne davalar açacaklar çok bilmiş apple.

Özgün ve güzel birşey yapmalı zaten piyasadaki telefonlar birbirlerine çok benziyor.

Sen de yorum yaz