iPhone 6 uzaya gitti; geldi!

iPhone 6'yı Uzay'a kadar yolladlar ve oradan aşağıya attılar. İşte bu testin şaşırtan sonucu...

  • Ercan Uğurlu
iPhone 6 uzaya gitti; geldi!

Akıllı telefonların dayanıklı yapısını gözler önüne sermek için pek çok test yapılıyor. Bu noktada iPhone 6 Plus cebinin uğradığı "bükülme" problemiyle ilgili başı çokça ağrımış olan Apple'ın, yapılan bu testle ise gururu biraz okşanmış olsa gerek.

Cep telefonlarına koruma kılıfları yapan ABD merkezli bir şirket olan Urban Armor Gear, tasarladığı koruma kılıfının dayanıklılığını göstermek için iPhone 6 ile bir uzay testi gerçekleştirmiş. iPhone 6'ya taktığı koruma kılıfını helyum balonuna bağlayarak uzaya fırlatan Urban Armor Gear, 30 bin metreye ulaşmış.

Urban Armor Gear'in düzenlediği iPhone 6 koruma kılıfı testi yaklaşık olarak 3 saat 45 dakika kadar sürmüş. Bu testle birlikte -61 santigrat dereceye ulaşan ısıya ve saatte 112 km esen rüzgara karşı da test edilmiş olan iPhone 6, öte yandan paraşütle birlikte yere inerken dakikada 150 kez kendi etrafında dönme hızına da (150 RPM) ulaşmış. Sonuç olarak iPhone 6, bu testten Urban Armor Gear'ın koruma kılıfıyla kazasız belasız kurtulmuş.

Hatırlayacak olursanız biz de CHIP Online olarak bundan yaklaşık iki yıl kadar önce Nokia Lumia 920'yi uzaya göndermiştik. İlgili testin videosuna ve haberine buradan ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

anlaşılan iPhone 6 plus ım için alacağım tek kılıf şimdilik urban armor gear olacak :)

Dikkat çekme çabaları

iPhone 6 in Space! HD balloon flight to 101,000 Feet by UAG: http://youtu.be/6Hc38-VHIX8

920 de kılıfsız yapmış o testi :)

vay *** manyak bi test helal CHİP idolümsünüz :D

Samsung olsaydi daha yukari cikamadan bozulurdu :D

Dakikada 150 dönüş 150 rpm mi oluyor? Saniyede yaklaşık 1.5 kez dönüşü ben elimle de yaparım

saniyede 15 kimdi senin matemetik hocan

eksi 61 sogukluk yazilmis ben isvecte eksi 10 un uzerinde cepten cikardiktan sonra en cok 30 saniye sonra ekran donuyor hatta telefon kapaniyor iphone 6 plus

Fanlar ifon deil kılıf sağlam ifon s5 g3 aynı seviye sağlamlikta

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play