iPhone 6 yeni sensörlerle daha akıllı olacak!

Bir sonraki iPhone, yeni dedikodulara göre bu sensörlerle beraber gelecek!

iPhone 6 yeni sensörlerle çok daha akıllı olacak!

iPhone 6'yla ilgili bilgi akışı, Apple'ın bir sonraki telefonu hakkındaki fikrimizi her geçen gün netleştiriyor. En son haberler ise iPhone 6'nın birkaç yeni sensörle geleceğini söylüyor.

ESM-China baş haber analisti Sun Chang Xu'nun iddiasına göre iPhone 6, basınç, nem ve sıcaklık sensörleriyle beraber gelecek. Apple'ın çok konuşulan iWatch'i de bu sensörlerin bazılarıyla ve bir tansiyon ölçme sensörüyle gelebilir.

Geçtiğimiz günlerdeki bir sızıntı, iOS 8'in yeni bir fitness uygulaması olan Healthbook'la gelebileceğini göstermişti. Bu yüzden iPhone 6'da yeni çevresel sensörlerin bulunması şaşırtıcı olmayacak.

Bu arada Samsung'un bir önceki amiral gemisi Galaxy S4'ün basınç ölçer, nem ölçer ve termometre gibi sensörlerle geldiğini söyleyelim.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Haci abi ucuz olsunda kac sensor koyarsa koysun...

Isı,sıcaklık,nem :). Samsung bunları çoktan yaptı onun haberini yapmazken niye bu İnternet explorer gibi Apple'nin haberini yapıyorsunuz!. Apple gündemi gerisinden takip ediyor. Açık ve net. Adam gibi f/p ürünü çıkarın kardeşim herşey bitsin bu kadar. Aslında bu yazıyı çok uzun yazarım okuyanlar bana kesin hak verirdi ama üşendim şimdi :)

Basınç nem ve sıcaklık sensörü mü ? bir telefon için fazla gereksiz

Samsung özentisi ne olacak !

kablosuz şarj ve nfc gibi yıllardır kullanılan teknolojileri bile daha sunmadı apple ne yeniliğinden bahsediyoruz

iphone'cular hayal kurmaya başladı, ne yazıkki yıllarca beklediğiniz o teknolojilere yine kavuşamayacaksınız, apple; "marka satıyoruz teknoloji değil" mantığıyla yine sizleri bir kalas'la avlayacak :)

@18 Mar 2014 08:53 yaw he he :) hadi git şimdi....

ne kadar çok sensör o kadar çok batarya kullanımı. Umarım bataryaya da bir çare bulurlar.

Sıcaklık sensörü iyi internet olmadığında sıcaklığı kolayca öğrenirsin.Gerisi gereksiz bence.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir