iPhone 6'daki sorun için Apple'a dava!

Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ta ortaya çıkan "dokunma hastalığı" sorunu nedeniyle başına büyük bir iş aldı!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 6'daki soruni için Apple'a dava!

Bazı iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcılarının telefonlarının dokunmatik özelliğini tamamen kaybettiğine dair şikayetleri geçen hafta duymuştuk. İşin kötü yanı, bu cihazların büyük bir bölümünün garantisinin bitmiş olması nedeniyle Apple'ın onları ücretsiz onarmayı kabul etmemesiydi.

iFixit'in "dokunma hastalığı" olarak adlandırdığı sorunun yaygın olduğuna dair iddialar var. Şimdi ise böyle bir sorunun ardından kaçınılmaz olan bir gelişme yaşandı: Apple, Reuters'a göre dünya çapında bir toplu davayla karşı karşıya. Davacılar arasında Kaliforniya'dan Todd Cleary, Delaware'den Jun Bai, Pensilvanya'dan Thomas Davidson var. Davacılar, Apple'ı Kaliforniya'nın tüketiciyi koruma kanunlarını çiğnemekle suçluyorlar.

Dava, Apple'ın sorunu bir süredir bildiğini ancak buna rağmen cihazları onarmadığını ileri sürüyor. Davacılara göre Apple'ın belirli parçalarda "metal kalkan" kullanmamış olmaması, bu sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Apple'dan ne kadar tazminat talep edildiği ise henüz açıklanmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Samsung Galaxy s7 varken İphone almak saçmalık ve görgüsüzlük ve aptallıktır.

@31 Ağustos 2016 10:46 Bana göre tam tersi android sistemi çok saçma, iOS'da sorun çıksa hemen çözüyorlar androidde 1 ay sürüyor.

iki elektronik cihazdan farklı olanının seçimini yapan biri niye görgüsüzlükle suçlanır ki ? Samsung s5-s6 modellerinden sonra tasarımda akıcı değişiklikler yaptı eski modellerinde buram buram plastik kullanıldığında buram buram avam kokuyor şeklinde fikir beyan etmedi kaldı ki samsung hala iphon un gerisinde aynı ürünleri çıkartaktarak taklid etmektedir.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play