iPhone 6'lar coştu, Apple uçtu!

Son iPhone 6 ve iPhone 6 Plus satış rakamları, Apple için tarihi bir başarı anlamına geliyor!

  • Ercan Uğurlu
iPhone 6'lar coştu, Apple uçtu!

Apple'da 2015'in ilk mali sonuçları geldi. Gelen finansal sonuçlara göre Apple'ın bulunduğu durum gerçekten etkileyici. Özellikle iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'la önceki tüm çeyrek sonuçlarına göre daha fazla telefon satan Apple, tasarım ve özellik bakımından ne derece doğru bir hamle yaptığını bu sonuçlarla ortaya koyuyor. Öte yandan Apple yalnızca cep telefonu tarafında değil, Mac ve App Store kısmında da iyi sonuçlar elde etmiş durumda.

Apple, gelen sonuçlara göre 18.04 milyar dolarlık kazançla belki de tarihindeki tüm zamanların en büyük dönüm noktasını yaşıyor olabilir. Bu rakam, firmanın şu ana kadar tek çeyrekte elde ettiği en büyük kazanç olarak dikkat çekiyor. Yine sonuçlar arasında Apple'ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus da dahil olmak üzere toplamda 74.5 milyonluk iPhone satışı yaptığı görülüyor. Geçtiğimiz yıl bu rakam 51 milyon seviyesindeydi. Bununla birlikte şirketin büyümesi yüzde 30'lara dayanmış durumda. Bu iyi sonuçlardan sonra Apple, 2015 ikinci çeyrekte ise 52 milyar ila 55 milyar arasında gelir bekliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

satış falan yok , reklam sadece

@28 Oca 2015 16:38 adam appleda muhasebeci beyler dikkat

aaa! hani Apple batacaktı yahu hani şöyle böyleydi? şişenin kapağını ortaya bıraktım, isteyen kendince alsın :)

Astolistlere dua etsin

Yav, aklını ödünç veren ne kadar kişi vara seve seve daha ne olduğunu ne özellikleri olduğunu bile bilmeden para veriyor...

uydurma bence o kadar satamaz.. çünkü adı kötü duyuldu 6'nın..

Yas bütün dünya gösteriş meraklısı oluyor yavaş yavaş. Dimi dandroidcileeer?

Bnce bütün cepler kardeştir apple kalleştir...

valla ekran boyutları değişmesin ayrıca 3.olarakta 4inch lik mini telefon tanıtsınlar..her sene 3 telefon tanıtılsın..kimse tutamaz apple :D

Android kullanıcısı olarak ben de ios düşünüyorum. Çünkü android'ler zamanla yavaşlıyor. Telefon kendiliğinden kapanıyor. Sürekli yama yayınlamak veya hiç yayınlamadan eski sürümü kullandırtmak artık çok hoş olmasa gerek. Ios 'larda çok donma veya kapanma olmuyor. Sözün özü pahalı mı evet ama adamlar sağlam yapmış.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play