iPhone 6S beklenenden erken gelebilir!

İddialara göre Apple, iPhone 6S için Sony'nin Xperia Z serisinde uyguladığı politikaya dönebilir!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 6S beklenenden erken gelebilir!

Her ne kadar genel Apple politikasına aykırı gibi görünse de, yeni söylentilere göre Apple, bir sonraki iPhone'larını mümkün olduğunca çabuk piyasaya sürmek istiyor.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın satışları gayet başarılı olsa da Knowyourmobile'a göre Apple, yeni telefonunu piyasaya sürmekte hızlı davranıp, yakaladığı ivmeyi devam ettirmek istiyor. Kantar Worldpanel ComTech verileri, iPhone 6 ve 6 Plus'ın İngiltere'de yüzde 40 pazar payına ulaştığını söylemiş; Apple Insider'dan gelen raporlar ise iPhone'un bazı bölgelerde Android ile kafa kafaya yarıştığını göstermişti. Bize çok inandırıcı gelmese de, yeni iddialar doğruysa Apple'ın Sony'ninkine benzer bir strateji izlemesine şahit olabiliriz. Ancak Sony'nin piyasaya hızla telefon sunma işinden bir süre önce vazgeçtiğini hatırlatalım.

Apple CEO'su Tim Cook, bir süre önce yaptığı açıklamada mevcut iPhone kullanıcılarını yüksek oranda koruduklarını, iPhone 6'ya geçenlerin önemli bir bölümünün Android'den geldiğini söylemişti. Firma, böyle bir hamleyle rakipleri karşısında yakaladığı şansı devam ettirmek istiyor olabilir.

iPhone 6S'in 2015'in ilk yarısında, Apple Watch ile birlikte piyasaya sürülmesi, en azından bu iddialara göre ihtimal dahilinde. Başka bir deyişle Apple, 2015'te telefonları piyasaya sürdüğü tarihlerde değişiklik yapabilir. 

Tekrar edelim, bu iddia bize çok inandırıcı gelmiyor. Ama "ateş olmayan yerden duman çıkmaz" sözünü unutmamakta da yarar var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Apple ı tercih etme sebeplerimden birisi de kasanın dürekli değişmemesi Böyle bir şey yaparsa kendisi kaybeder

mini model isteyenler için çıktı bu 6s ne gerek var mini isteyen 5s alsın daha popiler bir telefon ve çokta şık bir tel tavsiye ederim mini telefon isteyenler için 4 inç ekran boyutu gayet iyi

Bende ana ekran tuşunu kaldırcağını düşünmüştüm ama nerde illaki o tuşu koyuyor fakat parmak izi sensörü var. Ama bende sanal tuşu sevmiyorum zaten.

iphone 4s diyorum tasarım olarak

Androidden applea gecenler simdide windowsphone gecer

ben inanmıyorum çünkü android cephesinde sürekli yakınılan şey senesi dolmadan yeni bir modelin çıkması apple bu hatayı yapmaz ateş olduğunuda sanmıyorum duman olsun :)

Windows Phonea grçin rahat edin. Dünyama güneş gibi doğdu resmen. Aşık etti kendine beni. Elit insanlar için olduğu o kadar belli ki. Sevdalıyım artık microsofta herşeyin en iyisini yapıyor. Microsoft <3

Arkadaş akıl mantık işimi bu dediğiniz ? kısa sürede milyonlarca satmış bir telefondan bahsediyoruz değil mi ? Hala kaymağını yemek varken, 1 sene geçmeden yeni telefon çıkarma gibi saçmalığı ancak dandroidciler yapar :)

Bence de artık Windows Phone kullanın o eski Windows Phone yok artık kendini geliştirdi çok da güzel kullanılacak bir sistem. Virıs yok kasma yok tek sorunu olan mağaza bile kendini fazlasıyla toparladı yazın W10 ile hiç eksiği kalmayacak. Yine de herkes kendi bilir

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play