iPhone 6S, Force Touch ile gelebilir!

Apple'ın bir sonraki amiral gemisinde bu özelliği görürseniz, şaşırmayın!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 6S, Force Touch ile gelebilir!
Beğenmek için dokunun, yorum yapmak için hafifçe vurun...

MWC, şu an mobil teknolojinin odak noktası ancak fuar dışından da yeni haberler, dedikodular geliyor. Mobil Dünya Kongresi'nde bulunmayan Apple, yeni bir iddiaya göre iPhone 6S'te Apple Watch'un önemli bir özelliğine yer verebilir.

Apple Watch'ın ayırt edici özelliklerinden bir tanesi, ekrana sadece dokunduğunuzu değil, ne kadar kuvvetle bastırdığınızı anlayabilmesi. Saat, bu sayede küçük ekranında daha fazla işleve hızla ulaşma olanağı sunuyor.

Force Touch adındaki bu işleve iPhone 6'nın geniş ekranında çok fazla ihtiyaç duyulmayacağını düşünüyor olabilirsiniz. Ancak böyle bir işlev, iPhone deneyiminizi hızlandırabilir. Apple Insider'ın "iPhone 6S prototipleriyle yakından ilgili" kaynaklarına göre işlev, iPhone 6S'e geçiş yapabilir. İşlevin telefonda tam olarak nasıl kullanılacağı ise bilinmiyor.

Bu arada aynı kaynağa göre iPhone 6S, çift-lensli DSLR düzeyindeki kameraya sahip olmayacak. Bunun nedeni, böyle bir kameranın tasarımın baştan aşağı yenilenmesini gerektirmesi. Böylece geçen senenin sonlarında ortaya çıkan kamera söylentileri suya düşmüş oldu.

Apple, söylentilere göre Force Touch'u iPhone 6'ya da getirmek istemiş, ancak yaşadığı "kalibrasyon" sorunları nedeniyle özelliiği telefonuna eklemekten vazgeçmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

ifoncular hayal kırıklığına alışıklar bişey olmaz :D

ipad air 2 3G 125 gb + cover aldım. 2600 lira para verdim. Bugun bişey olsa yarın gider yine alırım. Peki niçin? Fan boy olduğum için mi? Kesinlikle hayır. Aldığım ürünün paketlenmesinden çalıştığı kargo firmasına kadar, cihazın kıyısından köşesinden her bir detayında özen, kalite ve zeka bulduğum için.. 2 metrelik usb kablosdan ve sd kart okuyucusuna kadar bu gerçek değişmiyor. Evet belki olduğundan daha pahalı yada saçma düzeyde kısıtlamalar var ama yine de verdiğim para helali hoş olsun. İpad e alışıp elime samsung yada android aldığım zaman bunu çok daha net görüyorum.

keriz tuzağı..

yeni iphone 6s de 5sden fark olmayacağı gözüküyor kamera 8mp olur 4k video çekme yok beleş radyo yok görüntülü görüşmek yok yokta yok bidaha iphone almam zaten

Microsoft'un 600 liralık 640 xl'ye verdiği kamerayı (sensör boyutu, lens kalitesi ve açıklığı) 4000 liralık telefona koyarlar artık.

Bizimkiler güçlü malum fazla basarlar kırarlar ekranı :D (bizimkiler derken türkler)

Basmatik tabirini üç beş yıl önce rezistif/dirençsel dokunmatik ekranlar için kullanırdık.Gerçekten de küçük dokunuşlar algılanmaz, biraz bastırmak hatta tırnağı aktif şekilde kullanmak gerekirdi. Gerçekten en gelişmişi dahi kullanışsızdı.Umarım böyle bir ekran kullanılmaz.Hoş kullanılsa da beni pek ilgilendirmez, başka telefon kullanıyorum, iphone almayı düşünmüyorum.

@04 Mar 2015 23:41 O anlamda degil burada bahsi gecen tur, dokunmatik bolum de 2. bir direnc olcer alan bulunur ve bu ekrana ne kadar baski uyguladiginizi hesaplayip ona gore tepki verir, pratikte cok fazla bir anlam ifade etmez bu iphone icin cunki o kadar gelismis bir arayuzu yok fakat android icin cok farki boyutlara getirebilir kullanimi. Hos iphone android de ne bulduysa arakladi belki baska ozelliklerini de calar ama simdilik gorunurde yeni hirsizliklar yok.

23:41 bu basmatiğin çalışma mantığı öyle değil kardeş, apple watch tanıtımlarını izlemeni tavsiye ederim. tamamen farklı birşey tırnak bastırmayla alakası yok.

BlackBerry'nin Storm serisinde vardı bu özellik gibi bir özellik.

zaten oyunlar fazla basmayı gerektirmediği halde sinirle aşırı güç uyguluyoruz bir de bunu özelllik haline getirirlersse çat diye kırarım ben telefonu ortadan:):)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play