iPhone 6S için yeni bir 2GB RAM iddiası!

Apple'ın bir sonraki iPhone'u için daha önce duyduğumuz önemli iddia, bir kez daha gündemde!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 6S için yeni bir 2GB RAM iddiası!

HTC One M9 ve Samsung Galaxy S6 gibi telefonlar ortaya çıktığı için, dedikodu sırası Apple'ın bir sonraki telefonuna gelmiş görünüyor. Yeni iddialara göre iPhone 6S, iPhone 6'nın RAM miktarını ikiye katlayarak 2GB'a yükseltebilir.

İddianın doğru olma ihtimali var, çünkü iPad Air 2'nin 2GB RAM'le geldiği biliniyor. Buna ilave olarak iPad Air 1GB RAM ile gelmiş, aynı yıl içinde çıkan iPhone 5'in RAM'i de 1GB'a yükseltilmişti. Dolayısıyla Apple aynı düzeni koruyup, iPhone 6S'e 2GB RAM ekleyebilir.

Sızıntının kaynağı Apple Insider'dan gelen bir başka iddiaya göre ise Apple'ın iPhone 6S'i Apple SIM'le birlikte satmayı planlıyor olması. Ancak böyle bir hamle mobil operatörleri memnun etmeyeceği için hemen gerçeğe dönüşmeyebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Ipad air 3 ??

sim kart takma özgürlüğümüz vardı oda gitdi

Çöp aypon. Boşver gitsin

Apple'ın işletim sistemi için 1 GB ram'ın yeterli olduğu düşünülüyor fakat bu yoğun rekabette artık yeterli kalmayacağı kanaatına varmaları lazımdı.

yalandır çöp iPhone'da asla 2 GB ram olmaz...

ooo çok büyük yenilik 2gb ram! samsung 3gb ram koydu, asus 4gb! bu bir özellik değil ama ayfoncu salaklara göre büyük bir özellik!

ios 8 den öncesi sonrası işte , böyle çark ettirirler adamı!

1 GB RAM yetmiyordu zaten hemen satıp 2 GB RAM'li olanından alalım.

Mesele 4gb 8 çekirdekli vs donanımla işletim sistemi çalıştırmak değil. Teknoloji bu değil bu olmamalı. Daha az donanımla çalışmalı. Gerisi mi zaten bildiğiniz üzere göz boyama...

Baya büyük bir yenilik değil mi ya. Teknolojiyi insanlara gıdım gıdım verin e mi... Nasılsa alan akıllılar çok...

apple ne yazık ki rakamların ihtişamına kapılıp inisiyatifi kaybetti. elindeki tek koz ios idi fakat ios 8 ile hayal kırıklığı yarattı. bunun yerine ios 7.1.2 ile devam edebilir ve A8 işlemci ile sistemini bu noktada daha üst düzey yapabilirdi. Ram miktarının artması artık daha fazla işlemci gücü tüketen uygulamalar yüzündendir. ama yinede ipad air 1 ve 2 arasındaki anlamlı bir fark bulunmamaktadır.

O ayfoncu salaklar kovalasın sülaleni. Android 4 gb ram e çıktı artık sistem akıcılığı için, ios 1 gb ile hatta 512 mb la bunu sağlıyordu zaten. 4 sene android kullandım cihazı satın aldıktan 5 ay sonra sürünüyordu takılıyordu. Şimdi durumu bilmiyorum uzun kullanımda ne oluyor 3 gb ramle.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play