iPhone 6S Plus'ta sorun olabilir!

Apple'ın yüksek satış rakamları umduğu iPhone 6S Plus konusunda, önemli bir soru işareti var!

Apple, iPhone 6S Plus'ta sorun yaşayabilir

Geçtiğimiz 9 Eylül'de tanıtılan Apple'ın iki yeni cep telefonu modeli iPhone 6S ve iPhone 6S Plus, 25 Eylül'de satışa sunulacak. Elbette ön siparişler başladı ve Apple şu ana kadar gelen tepkilerden oldukça memnun. Özellikle iPhone 6S'in gördüğü ilgiden memnun görünen Apple'ın, ön siparişleri nasıl karşılayacağı ise merak konusu.

Geçtiğimiz yılki iPhone modelleriyle ilk hafta sonu içinde 10 milyon adetlik satış rakamı yakalayan Apple, bu rakamın 4 milyonunu yalnızca ilk 24 saatte ön siparişlerle toplamıştı. Bu başarısını iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modelleriyle tekrarlamayı ve hatta aşmayı uman Apple'ın, öte yandan tedariği nasıl sağlayacağı ise merak konusu olmuş durumda. Analiz şirketlerinden KGI Securities'den Ming-Chi Kuo'nun yaptığı araştırmaya göre Apple'ın, özellikle iPhone 6S Plus modelinin satışa sunulduğu gün 1.5 ila 2 milyon arası satış elde edeceğini düşünüyor. Yine öte yandan bir başka analiz şirketi olan Piper Jaffray'den Gene Munster'a göre Apple, Çin'de de ilk hafta sonunda 2 milyonluk bir satış çizgisini yakalayacak. Amerikalı şirket totalde ise ilk hafta sonunda 12 ila 13 milyon arası iPhone 6S ve iPhone 6S Plus satışı elde edebilir. Yine Kuo'ya göre Apple, özellikle iPhone 6S Plus'ın tedariğinde sıkıntı yaşayabilir.

25 Eylül'de Çin, Yeni Zelanda, Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Porto Riko, Singapur, İngiltere ve Amerika'da satışa sunulacak olan yeni iPhone'ların ülkemiz için ne zaman hazır olacağı ise şu an için belli değil.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

9 ekim 2015 olabilir 25 eylülden 3 hafta sonra daha erkende gelebilir

oğlum doğa kolejinin ilkokulunu dereceyle bitirdi. bir tane 6s 128gb sipariş ettim. eşim ve bende iphone 6 dan 6s plus 128 gb a terfi edeceğiz. iki tanede iş için ipad pro siparisş ettm.apple car ı bekliyorum sabırsızlıkla

@18 Eylül 2015 15:41 En iyisini yapmışsınız ben de bizim holding de çalışan işçilerin hepsine birer adet almayı planlıyorum.

@18 Eylül 2015 15:41 santigrat dereceyle mi celcius dereceyle mi ?

@18 Eylül 2015 15:41 İyi de bunlardan bize ne..

6S Plus spariş verdim 2 adet 128GB 1-Tanede Apple Watc Sabırsızlıklada İphone 7 bekliyorum Şuanda bunu yazarkende Apple TV Spariş Verdim Yaşasın Zenginlik ... !

her iphone çıktığında aynı haberler sıktı artık. adamlar talep düşmesin diye ne taktikler yapıyor. reklam böyle yapılır dedirtiyor.

Ben iphone aldığıma pişman oldun adamlar naylon gövde yapmış üstüne üstlük en ufak bir nokta telefona değdiğinde garantisiini bitiriyorlar böyle şeymi olur iphone yi sade elmastan yapsalar artık elimi sürmem şuan mahkemeye vermişim sonuçlanmasını bekliyorum

Alırsam hayatımda bir değişiklik olmayacağı için boş yere masraf yapmaya değmez. Galaxy S4 kullanıyorum şu an için sıkıntı yok.

defolu sakız kasa ve pahalı...

12 mp ortasaviye cpu gpu 2 ram e okadar para veren akılllılar kim bakıyım çıksın öne.

@19 Eylül 2015 05:47 O orta seviye senin sözde üst seviye telefonlarını ezip geçiyor Herşey donanım değil bir anlatamadık

@19 Eylül 2015 05:47 apple donanım satmayı bırakmalı win gibi and roid gibi iosu mac os u satmalı yoksa makineleri beş para etmez. aple fanlarına göre 12mp 23mp den iyi çekiyodur kesin ....

@19 Eylül 2015 05:47 he ekran çzünürlük leri bile komik 6s+ neyseful hd bari de 6s nedir bataryası küçük ekran çözünürlüğü düşük 1gün gitmez bataryası.

Bende hayır olsun diye bütün istanbulal a sırf hayır olsun diye nacizane 20milyon 6s plus sipariş verdim

@19 Eylül 2015 12:58 Bende tüm Türkiye dekidevlet okulundaki tüm öğrencilere ipad pro 128 gb alsam mı :P çok ucuz zaten ipad pro.

@19 Eylül 2015 12:58 ondan hayır olmaz insanın başına bela olsun diye dağıtırsan olur.

komik züğürtler yine telaşta :) gerçek kalite her daim satar....

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir