iPhone 6S'de likit metal kullanılabilir

iPhone 6 tanıtılmadan önce çok sık dile getirilen iddia, şimdi iPhone 6S için yine gündemde!

  • Onur Seven
iPhone 6S'de likit metal kullanılabilir

Neredeyse bir şehir efsanesine dönüşen likit metal telefonlar için birçok dedikodu üretilmiş olsa da, iPhone 6 için bu dedikodular çok sık dile getirilmiş olsa da, henüz daha bir örneğini görmüş değiliz. Apple'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı bir hamle konunun tekrar gündeme gelmesinine neden oldu.

Bilindiği üzere Apple, Liquidmetal Technologies Inc. ile yaptığı anlaşmayla birlikte bir süredir likit metal kullanım hakkını elinde bulunduruyordu. Hatta şirket likit metali ilk olarak iPhone 3G SIM kart çıkarma aparatında kullanmıştı.

Apple geçtiğimiz günlerde bu eşsiz metal alaşımın kullanma hakkıyla ilgili anlaşmayı 5 Şubat 2016 yılına kadar uzattı. Bu hamle şirketin likit metal üzerine bazı yeni planları olduğunu ortaya koymuş oldu.

iPhone 6S için 7000 serisi alüminyum kullanılacağı ön görülüyordu fakat artık yeni nesil iPhone telefonlarda likit metal kullanılması da beklenebilir. Likit metal isimli alaşımlar son derece sağlam ve dayanıklı olmasının yanı sıra oldukça hafif ve esnek bir yapıya sahip olmasıyla biliniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

sakız kasadan sonra gazoz kasa iPhone haberleri çıkar... iÇöp bu kez buharlaşacak...

@kuyu0kazici Kuyu kazıcı yada grezi neyse : biraz daha mantıklı yorumlar getirsen sapık fanatikler gibi görünmezsin en azından. (Sadece öneri)

@kuyu0kazici aynen artık gazoz kasa olacak...

işsiz yine yorum yapmış

Hep ayni palavra reklam kokan hareketler bunlar

Not4 ümü satıp iphone 6 almayı düşünüyorum. İyi bir düşünce midir

Sen de yorum yaz