iPhone 6S'i suya bıraktılar; işte sonuç!

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus, Apple'ın bize söylemediği "su geçirmezlik" yeteneğine mi sahip?

Oynat iPhone 6S'i suya bıraktılar; işte sonuç! iPhone 6S ve iPhone 6S Plus, Apple'ın bize söylemediği "su geçirmezlik" yeteneğine mi sahip?

Apple, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ı tanıttığı etkinlikte yeni telefonlarının su geçirmezliğinden hiç bahsetmedi. Ancak yeni iPhone'unun bozulmasını göze alan bir kullanıcı, yaptığı testle iPhone'un hemen su geçirmediğini gösterdi.

YouTube kullanıcısı Zach Straley'in yayınladığı videoda iPhone 6S ve 6S Plus, görünürde herhangi bir hasar görmeden bir saat suda kalabiliyor. Kamera, Home tuşu, 3D Touch işlevleri ve geriye kalan her şey, testin ardından düzgün bir biçimde çalışmaya devam ediyor. Straley daha sonra Twitter'da Lightning portunun ve kulaklık soketinin de normal olarak çalıştığını doğruladı.

Siz yine de denemeyin

Apple'ın yeni telefonları, suya sandığımızdan daha yüksek bir dayanıklılığa sahip. Ancak Apple resmi bir açıklama yapmadıkça bunu denemenizi tavsiye etmiyoruz - sizin telefonunuzun su geçirmeyeceğinin herhangi bir garantisi bulunmuyor.

Yeni iPhone'ların suya dayanıklılığı, Apple'ın Mart'ta aldığı bir patentle ilgili olabilir. Bu patentte dahili devrelerin ince, su itici bir kaplamayla çevrilmesinden bahsediliyordu. Teknolojinin iPhone 6S ve 6S Plus'ta gerçekten kullanılıp kullanılmadığı ise ancak Apple'ın açıklamasıyla anlaşılacak.

Apple Watch da suya karşı dayanıklılığıyla şaşırtmıştı. Görünen o ki Apple, bize pek bahsetmek istemese de, 2015 cihazlarını suya karşı dayanıklı olacak biçimde tasarlamış.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

o su değil iyonize su bildiğim kadarıyla yoksa duramasın

palavra o su itici maddeyi uygulatıp bu testi yapmadıkları ne malum?

Hiç bir şeyi beğenmemek üzere tasarlanmış güzel yurdumun güzel insanlarından yorumları dinlediniz. Bir sonraki komedya'da görüşmek üzere sevgi ve saygılarımla...! Dip not: İphone su geçirmez değil aksine su geçirir fakat suya karşı dayanıklı bir iç yapıya sahiptir. Kısaca su girer ama zarar veremez.

5s içinde su geçirmez kolay kolay diyorlardı üstüne kahve döküldü hemen silmeme rağmen zor toparladı cihaz kendini

@29 Eylül 2015 09:59 sen dene bi üzerine 1 bardak su dök Üstüne 1 bardak sıcak kahve dök sonuçları yaz

@29 Eylül 2015 17:09 Harbi sen ne içiyorsun? Su ile kahvyei bir mi tutuyorsun akıllı bıdık seni..

Bu testler %100 hileli tesler cihazlar bir fanus içersinde gaz formunda hidrofobik(su itici) özellikli bileşiklerle kaplanır sizde vay canına dersiniz kendi cihazınızda denerseniz dakika 1 gol 1 olur benden söylemesi

saf su kulanılmış olabilir elektrik bile şase olmaz saf suda elektrik elinize soksanız çarpmaz iletken madde degildir saf su hiç bir şeyi bozmaz

Suya dayanıklı telefon yapsam kullanıcılara söylemem ben de valla. Kullanıcıya su geçirmez desen, su geçirse sen suçlusun. Su geçirir suya sokma dersen ve su geçirmezse senden iyisi yok :)

Suya dayanıklı olarak tasarlansaydı bunu 6 ay önceden duymaya başlar, lansmandada dünyada ilk çok acayip bişe yaptık çok fena mealinde açıklamalar duyardık, evdeki tv kumandanızıda fanusa düşürseniz içine su girmeyebilir, sorun olsa bile bir süre sonra normale dönebilir, bu tv kumandanızın suya dayanıklı olarak tasarlandığını göstermez ama siz öyle düşünmeye meyilli olursunuz.

Adamlar su geçirmez yada dayanıklı yapsalar 50 kere reklam yapardı. Zaten iphone 6 nin üzerine pek fazla birşey ekleyemediler bahaneleri olurdu .

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost