iPhone 6S'in büyüdüğü "doğrulandı"

iPhone 6'yı büyük bulanlar ve daha küçük bir iPhone 6S bekleyenler, bu habere üzülecek!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 6S'in büyüdüğü "doğrulandı"

Yeni ortaya çıkan görüntüler, iPhone 6S'in boyutunun gerçekten de iPhone 6'dan biraz daha kalın olacağını gösterdi.

Görüntüleri güvenilir bir kaynaktan alan MacRumours'un yayınladığı fotoğraflarda iPhone 6S'in çeşitli parçalardan bir araya getirildiği ve ölçümlerde kalınlığının 7.08mm çıktığı gözleniyor. iPhone 6'nın kalınlığı, 6.9mm idi. Daha önceki sızıntılar, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın seleflerinden 0.2mm daha kalın olacağını söylüyordu. Bunun nedeninin ekrana eklenecek olacak Force Touch teknolojisi olduğuna inanılıyordu.

Yeni fotoğraflar, iPhone 6S'in boyunun da biraz uzadığını ve 138.1mm'den 138.19'a ulaştığını gösteriyor. 0.09mm'lik büyüme çok önemli bir fark olmasa da, Apple'ın ne için yer açtığını merak ediyoruz. Fotoğraflara göre telefonun genişliği de 67.00mm'den 67.68mm'ye yükseliyor. Farklar çok gibi görünmese de MacRumours, toplamda yüzde 3'lük büyüme hesapladığını söylüyor. Dolayısıyla iPhone 6'yı cebine sığdırmakta sorun yaşayanlar, iPhone 6S'te daha çok sorun yaşayabilirler.

Tüm bunlar doğruysa, iPhone 6S çıktığında telefonun, piyasadaki iPhone 6 kılıflarıyla uyumlu olmayabileceği anlamına da geliyor. Ancak kılıf üreticilerinin iPhone 6S kılıfları üzerinde çalıştıkları söyleniyor - bu yüzden telefon satışa sunulduğunda kılıf bulmakta güçlük çekeceğinizi sanmıyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Bekleyip görelim....

iPhone 6s=çöp... net...

@GORT senin yorumun kadar değil.

@GORT çöpse alma dandroitçi

bende çok güzel olucak hiçbirşey belli olmam şuan herşeye inanmayın yazılanların belki farklı bişe yapacakalar

Asıl dandroid çöp gidin siz dandroid alın 2 ay sonra yarı fiyat olsun sonra çeğrek fiyata satın yeni telefon alın 2 gün sonra üstüne 1 dandroid daha çıksın ve kasmalar da cabası

@06 Eylül 2015 13:14 asıl dandik olan ios + kasanda ios... android kasmaz kasan samsung touchwiz...

Ekranda çerçeveyi olsun kaldır...

En iyisi nokıa tuşlu telefonlar

1mm'nin 10da biri kadar uzunluk ve genişlik mi gözünüze battı.. insan gözü bunu hiçbir şekilde algılayamayacak kadar küçük değerler..

Aaaaa neden böyle oldu çok üzgünüm eğer iphone 6s böyle kalın olsa apple şirketine güle güle söylüyorum????

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play