iPhone 7 can sıkıcı bir telefon mu olacak?

iPhone 7'nin heyecan verici yeniliklerle gelmeyeceğine dair bir rapor daha ortada dolaşmaya başladı!

iPhone 7 can sıkıcı bir telefon mu olacak?

iPhone 6S ile neredeyse aynı olan bir iPhone 7'ye hazır mısınız? En azından yeni bir raporun bize söyledikleri, bu yönde.

Wall Street Journal'ın iddiasına göre iPhone 7, 4,7 inç'lik ekran boyutunu korurken iPhone 7 Plus, 5,5 inç'lik ekran boyutunu devam ettirecek. Peki değişen ne olacak? Rapora göre kulaklık girişi kaldırılacak ve yerine Lightning portu veya Bluetooth üzerinden kablosuz bağlantı kullanılacak. Defalarca duyduğunuzu biliyoruz; ancak kulaklık girişinin kaldırılmasıyla birlikte iPhone 7 daha ince olabilecek.

Gerçek şu ki kulaklık girişinin kaldırılması, iki senelik tasarım için büyük bir yenilik anlamına gelmiyor. Üstelik son söylentiler, kulaklık girişiyle ilgili çelişkili şeyler söylüyor. 3,5mm'lik kulaklık girişinin günleri sayılı olsa da, dedikodular girişin iPhone 7'de kaldırılıp kaldırılmayacağı konusunda anlaşmış değil.

Son günlerdeki raporlar, Apple'ın büyük kamera güncellemesinin de iptal edildiğini söylüyordu. Apple'ın iPhone 7'de sadece küçük güncellemeler yapacak olması kulağa pek inandırıcı gelmese de firma, asıl yenilikleri 2017'ye saklıyor olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

iphone 7 alma isteğim yok olur

Kulaklık girişini kaldır, sonra niye telefon satmıyor olsun daha ince ne ? Amaç ne elimizden kayıp duşsun diye mi

6plus kullanan biri olarak 8e kadar yenisini alacak gibi görünmüyorum. önce bi amortisman değerini sıfırlamam lazım:)

Steve Jobs öldü Apple bitti

asıl yenilikleri 2017 ye saklıyor ise biz de cebimizdeki parayı 2017 ye saklarız. bu kadar basit. iphone'u seviyorum ancak enayi de değilim. hiç bir şeyin fanatiği olmayacaksın ama hakettiğini düşündüğün anda da alacaksın. 6S şu anda benim her ihtiyacımı görüyor ve iki sene daha rahat rahat görecektir. muhtemelen 8S te görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

Sanki normalde çıkardığı seriler arasında bir fark oluyorduda şimdi bir yenilik olmamasına mı şaşırdınız adamlar NFC ekleyince inovasyon yaptık sanıyorlar.

Apple 6s ve 3g yi yan yana koyun. S2 ve s7 yo yanyana koyun. G2 ve g5 i yanyana koyun. Birinin demode olduğunu kesin farkedeceksiniz. Artık hangisi size kalmış

@23 Haziran 2016 01:09 O söylediğin telefonların çıkış tarihleri çok farklı. Samsung daha dokunmatik java telefonları üretirken iphone 3gs çıktı yani 2009 ya da 2008 de. O zamanlar pazarda nokia öncüydü.

Bu haberler asılsız dun ne deniyo du bugun ne deniyo iPhone bu denilenleri yapması demek kat kat zarar demek olur bunu onlarda biliyo iPhone teli çıkarmadan bir gün önce bile bilemezsin kesinlikle sızdırmazlar

7 bekleneni karşılamaz. 7s de aynen devam eder. 8 de apple elini yüzüne gözüne bulaştırır.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir