iPhone 7 çift hoparlörle gelebilir!

İnternete sızan bir iPhone 7 kılıfına göre giden kulaklık girişi, yerini bakın neye bırakacak...

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 7 çift hoparlörle gelebilir!

Apple, bir sonraki iPhone'unda kaldırmayı planladığı 3.5mm'lik kulaklık girişinin yerini çift hoparlörle doldurabilir.

Fransızca web sitesi nowhereelse.fr'de paylaşılan bir iPhone 7 kılıfının üzerindeki yuvalar, çift hoparlör dedikodularını destekliyor. Bununla birlikte alıştığımız 3.5mm'lik kulaklık girişinin eksik olduğunu görüyoruz. Telefonun alt kısmında hoparlörler için iki geniş açıklık bulunurken, kulaklığı takacak herhangi bir yer bulunmuyor.

Kılıfın üst tarafında, kamera kısmında bulunan açık kısım ise çift kameranın işaretçisi olabilir. Ancak dedikodular yalnızca iPhone 7 Plus'ın çift kamera sistemiyle geleceğini söylediğinden bu yuva, kamera ve LED flaş ikilisine ait de olabilir.

Peki kulaklık girişinin kaldırılması halinde kulaklığı iPhone 7'nize nasıl takacaksınız? İddialara göre Apple, bunun için Lightning portunu kullanacak ve EarPod'un kablosuz bir sürümünü üretecek. Bu durumda iPhone'u şarj ederken kulaklığı nasıl takacağımız sorusu akla geliyor. Apple bunun için bir çözüm bulmazsa, potansiyel iPhone 7 müşterilerinin bir kısmını elinden kaçırabilir.

iPhone 7'nin tanıtılmasına birkaç ay olduğundan, şimdilik tüm dedikodulara dikkatle yaklaşmakta fayda var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Hali hazırda iphone ların ön yüzünde gereksiz fazlalık var, bu yüzden telefonun büyüklüğüne göre ekran küçük kalıyor, aynı olay devam ederse 7 yi almaya hiç gerek yok

Ya bırakın kurtlu elmayı :)

@11 Mart 2016 16:02 ahaha çok güldüm yoruma :D

yazık iSheeplere eski SAMSUNG telefon çakması iPhone'na kaldılar...

muhtemelen wifi şarj getirecekler. yıllarsonra...

Kulaklık girişi olmadığı sürece ister 4 hoparlör koysunlar yine almam. Evet apple ın kulaklığı güzel ama profesyonel kulaklık takmak istersek?

usb girişi kullanılabilir. pc lerde kullanabiliyoruz usb girişli kulakliklar aynı sistemi getiriyor olabilir

Çift hoperlor iPhone'da olmaz çünkü o çift hoperlor deliklerinin bir tanesi mikrofon için kullanılıyor. İnsanları boş haberlerle heveslendirmenin anlamı yok. Hali hazırda tüm iPhone'larda iki tarafta da hoperlor deliği var ama bir tanesi mikrofona ait..

@12 Mart 2016 10:11 6S' in tasarımına bir bak şayet ben sekonder(ikinci) ızgarayı göremedim, figüründe ise mikrofon 3.5mm jack in yanında

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost