iPhone 7, dönüştürücü adaptörle birlikte gelebilir

Bu sızıntı doğruysa iPhone 7'nin kulaklık girişinin olmaması, iPhone 7 alacakları hiç üzmeyebilir!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 7, dönüştürücü adaptörle birlikte gelebilir

Yeni ortaya çıkan bir Apple broşürü, Apple'ın yeni telefonlarının adının gerçekten de "iPhone 7 Plus" ve "iPhone 7" olacağını söylüyor.

Sızan bilgiler, Apple'ın Lightning EarPod kulaklıkları iPhone'la birlikte dağıtılacağının da bilgisini veriyor. 3,5mm'lik kulaklık girişinin kaldırılması, yeni bir kulaklık çözümünün üretilmesini gerektiriyordu. İlginç olan ise sızıntıya göre Apple'ın Lightning - 3,5mm kulaklık jakı dönüştürücüsünü iPhone ile birlikte sunacak olması. Apple'ın dönüştürücü adaptörleri genellikle ayrı sattığını biliyoruz; bu yüzden Apple'ın hamlesi şaşırtıcı.

Sızan bilgiler gerçek ise iPhone 7 sahipleri, ellerindeki herhangi bir 3,5mm jaka sahip kulaklığı telefonlarına bağlayabilecekler. Bunun için dönüştürücülere para harcamaları gerekmeyecek, çünkü adaptör iPhone 7 veya iPhone 7 Plus ile aynı kutudan çıkacak.

Broşürde yer alan metinler ve yasal bilgiler, oldukça ikna edici görünüyor. Bununla birlikte bu tür bir görüntüyü sahte olarak üretmek çok kolay olduğundan, gerçek olup olmadığını söylemek zor. Yine de daha önceki iPhone kutusu sızıntılarının gerçeğe dönüştüğünü hatırlıyoruz. Apple'ın 7 Eylül Çarşamba günü yapacağı tanıtım, kafalardaki soru işaretlerini kaldıracak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

zaten 3.5 mm Jack belli bir yer kaplıyor birde dönüştürücü eklenecek telefonun arkasında baş parmak uzunluğunda gereksiz bir uzunluk .. yanlış yaptı Apple

Şarjdayken müzik dinleme derdine son !

yasasiiin, zaten olmasi gereken bir soketi kaldirip ayri aparat olarak verecekler parada istemiyorlarmis yiihuu, harici kilaklik soketi gercekten dahiyane.

İyide dönüştürücü cak için geliyor ise yer yine işgal olmuş olacak. Şarj olur iken kulaklık ile müzik dinlemek isteyenler yine mağdur olacak. Yani derdimiz dönüştürücü değil combine aparat.

Apple böyle birşey yapmaz. Yani yaparda kutuya koymaz onada 30 dolar fiyat koyar.

Apple ve bedava ek adaptor...hayal etmesi zor..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play