iPhone 7, DSLR şov mu yapacak?!

Apple, gelecekteki cebi iPhone 7'e DSLR kalitesini taşımak için önemli bir satın almaya imza attı!

  • Ercan Uğurlu
iPhone 7, DSLR şov mu yapacak?!

Apple'ın bir sonraki amirali olarak üzerinde çalışmaya başladığı iPhone 7'den ilk sinyaller gelmeye başladı. İsrail asıllı şirket olan LinX'i devralan Apple, böylece iPhone 7'de kullanıcılara DSLR kalitesinde fotoğraf sözü verecek gibi.

LinX, tablet ve cep telefonlarına DSLR kalitesinde özel sensörler üreten bir firma. Yüksek görüntü kalitesine sahip lensler üzerinde çalışan firmayı satın aldığı Apple tarafından da doğrulanan LinX'in Apple'a maliyeti ise Wall Street Journal'de yer alan habere göre 20 milyon dolar civarında olmuş. Bu satın alımla birlikte iPhone 7'ye çok ciddi hazırlandığı görülen Apple'ın, özellikle son dönemde kamera konusunda beklenen atılımı yeni cebiyle yapacak olması fanları bir hayli sevindirecek gibi. Elbette iPhone 7'yi kısa bir süre içinde görmeyi beklemiyoruz; zaten öncesinde iPhone 6S gelecek. Ancak Apple, 7'inci modeliyle bir devrim yaratabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Apple için imkansız diye bir şey yoktur. hayal edilen aynen yaratılır ve hayata geçirilir...

o kadar kendine güveniyorsa Sony'i satın alsın. LinX'in neyin nesi? Sony akıllılık yapıp kendi efsane sensörlerini apple'a koklatmayınca piyasaya LinX diye kolpa firma sürdüler. Bi de neymiş Dslr'a rakip olacakmış? Pazarlamaya gel. Kısaca foto kalitede yine Experia serisi döktürecek. Aslına bakarsanız Dslr makinalar için sensör üreten Sony zaten kendi telefonlarında Dslr makinelerde kullandığı sensörlerin ufak kırpılmışlarını kullanıyor. Bu yüzden bu konuda rakipsiz. Fakat piyasada saftorik çok. Böyle kolpa haberlerle bunlar tutar bi de utanmadan yok apple'ın foto kalitesi Dslr'dan daha iyi der. Der mi? der. Çünkü günümüz sıkı sallamasyon kolpa pazarlamanın hakim olduğu zamanlar. Hadi rastgele appple.

@15 Nis 2015 18:47 Gece evde tasarruflu ampulle aydınlatılan normal bir evde xperia z, xperia z1, samsung s4 ve iphone 5 ile aynı fotoğrafı çektik ve sony tam bir hayal kırıklığı. sony sensörü olmasına rağmen 2 xperia dan daha iyi sonuç veren iphone bile daha iyi ve daha az noise (kumlu) fotoğraf çekebiliyor. En iyisi samsung S4 dü. Sony de tüm manual ayarlamalara rağmen iyi sonuç alamadık. Gündüz çekimi olarak zaten çoğu amiral birbirine yakın. Önemli olan düşük ışık performansıdır. Ayrıca bir fotoğrafçı olarak hiçbir telefon SLR kalitesinde foto çekemez. 50mm bir lens ile ufacık merceğin ışık geçirgenliğinin bir olması beklenemez. Full Frame 36 x 24 mm sensörle hangi çılgın telefon yarışabilir ki. Şuna DSLR kalitesinde değilde selefine göre daha kaliteli fotoğraflar deseler daha yerinde olur.

@15 Nisan 2015 18:47 Sony onu satın alır :)

Şu Apple'yi öven yorumlar teknolojiden anlamayan kişiler olduğu çok belli

Dslr kalitesinde telefon kamerası olması mantık dışı. Biraz ufak atsınlar.

4 bin lirayada satarlar artık iphone 7 yi

sony de tel için dslr var zaten Sony QX1

carl zeiis gibi firma varken gerisi önemsiz..nokia iyi yapıyodu bu işi

1020ile beklerim kapışmaya

single lens reflex. Slr. Dijital olursa dslr oluyor. aradıkları kaliteye asla yetişemeyecekler.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost