iPhone 7 kablosuz şarjla gelebilir!

Apple, kablosuz şarjı yeni iPhone'lara eklemek için ilginç işler peşinde!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 7 kablosuz şarjla gelebilir!

Kablosuz şarj işlevi, son birkaç senede akıllı telefonlarda yapılan en heyecan verici yeniliklerden bir tanesi. Şimdiye kadar kablosuz şarj teknolojisini telefonlarında kullanmayan Apple, bunun zamanının geldiğini düşünüyor olabilir.

Bloomberg'in konuya yakın kaynaklarına göre gelecekteki iPhone'lar, bugünkü kablosuz şarj teknolojisinin daha gelişmiş bir sürümüyle gelebilir. Kaynakların iddiasına göre Apple, şarj yüzeyinden biraz daha uzak mesafeden şarj etmeye izin veren bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Firmanın piyasadaki kablosuz şarj cihazlarından pek hoşlanmadığı biliniyor. Apple'ın üst düzey yöneticilerinden Phil Schiller, iPhone 5 tanıtımında kablosuz şarjın, şarj yüzeyine ihtiyaç duyduğunu, bu yüzden işleri kolaylaştırmadığını söylemişti. Schiller'a göre prize bağlayacağınız bir başka cihaz, "çoğu durumda işleri daha da karmaşık hale getirecekti".

Kablosuz şarjı kullanan cihazların genellikle şarj yüzeyine değmeleri veya yüzeye çok yakın bulunmaları gerekiyor. Cihaz uzaklaştırıldığında ise belirgin bir güç kaybı yaşanıyor. Apple'ın bu sorunu nasıl çözeceği bilinmiyor, ancak firma bunu başarırsa yeniliği iPhone 7'de bile görme ihtimalimiz var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Günaydin telefonun içine sığdırabilirse.

şarj soketide olmayacak heralde... kulaklık çıkışından sonra şarj girişide yok... :P

Kulaklık girişini ligthning porttan halledecekler. Şarjın da kablosuz alternatifini sunarak, tek port derdinden insanları kurtarmış olacaklar. Eğer yanılmıyor isem. Apple düşünün karşılığında yapacağı hamlenin ne kadar büyük ve kararlı olacağını iyi hesap etmeli! Yoksa önümüzde ki yıllar onun problemlere doğru ilk adımı olabilir!

Önce 4K Çekime laf yaptı, 1080 P ekranda 4K Video çeksen ne olacak 1080 P de izleyeceksin dedi, şimdi kendi 720 p ekranda izletiyor.. Büyük ekran saçmalıktır dedi, Plus modelini çıkardı. Kablosuz şarja gereksiz özellik sonuçta telefon yine alete bağlı kalıyor dedi, yapacak. Yorumsuz..

tavsiye vereyim. mikro dalga fırının içine koysunlar şarj etmek için. :)

Kabloyla 2 saatte zor sarj oluyor.Kablosuz 6 saatte sarj olur artık.??????

ulan 1 tane ped koyacaksın beyinsiz apple.onuda yapamadınya bunca sene. ha şimdi koyarlar sonra burdaki apple fanlarıda apple yaptı yaa bu adamlar yapıyor ya. yorumlarına başlar.

@30 Ocak 2016 16:05 adam diyoki hiç kablo olmadan şarj olcak wifi kablosuz internete giriyon ya buda şarj hiç bişey takmadan şarj olcakmış adam gibi okuyun

Nikola Tesla bunun daha büyüğünü yapmak için uğraşıyordu fakat elektrik firmaları yıktırdı. Bence Tesla nın projesi üzerine yoğunlaşsınlar.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost