iPhone 7, müthiş bir kamerayla gelebilir!

Önümüzdeki senenin iPhone'u, yeni bir iddiaya göre telefon kameralarında çığır açabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 7, DSLR seviyesinde bir kamerayla gelebilir

iPhone 6'nın kamerası, 5S'in zaten iyi olan kamerasının üstüne çok şey koymuyor. Ancak bir sonraki iPhone hakkında söylenenler doğruysa, çok farklı bir kamerayla karşılaşabiliriz.

The Talk Show'un son bölümünde konuşan, bazen isabetli, bazen istabetsiz tahminleriyle tanıdığımız John Gruber'ın iddiasına göre "önümüzdeki sene ortaya çıkacak kamera, şimdiye kadar kameralardaki en büyük sıçrayışa imza atacak". Gruber, yeni kameranın "garip, çift lensli bir sistemden oluştuğunu duyduğunu, arka kameranın çift lens kullandığını ve DSLR kalitesinde görseller yakalayabildiğini" söylüyor.

Gruber'ın açıklamasından çok şey anlamak mümkün olmasa da iPhone kameralarını üreten Sony'nin 21MP'lik, CMOS sensörlü bir kamerayı henüz tanıttığını biliyoruz. Bu kamera, 192 noktalı otomatik odaklaması sayesinde hızlı hareket eden nesneleri odakta tutabiliyor, yüksek çözünürlüklü HDR fotoğraflar ve 4K videolar kaydedebiliyor. Gruber'ın bahsettiği kameranın bu lens olup olmadığını anlamak zor.

Nisan 2015'te sevk edilmesi beklenen lensin iPhone 6S'te yer alma ihtimali var. Düşük de olsa bir başka ihtimal ise, Apple'ın değiştirilebilir lensler sunması. 2014'ün başlarında böyle bir işleve yönelik bir Apple patentini görmüştük. Değiştirilebilir lens ihtimali oldukça düşük olsa da iPhone 6S veya 7'nin önümüzdeki sene önemli bir kamera yeniliğiyle gelmesini umuyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Apple hic bi zaman cigir acacak bisey cihazlarina koymadi :) ve yine koymayacak. Eger cok sasirtmak istiyorsa ramleri 2gb a cikarsin

ve hafıza kartı desdeği pilin çıkartıla bilmesi ve en önemlisi şarj süresinin daha uzun olması gerekir@19 Kas 2014 13:50

Kamera hakkında hiç bir bilgisi olmayan insanları kandıtmanın çok İyi bir yolu dslr kamera sensorleri en düşük 22.3mmX14.9mm dir yani işlemciden bile büyük akşama sahip apple kamera konusunda devrim yaratamaz olanı makyajlayıp bide sunar ki Nokia Ve Sony gibi devler varken imkansızz...

Yine başladılar. Bir sene daha bunların haberlerini hep görürüz. Yaptığı tek şey reklam.

apple ın tek devrimi iphone3/3gs o zamanlar gerçekten de bu yeni bir şeydi

Yav 450 MP kamera çıkarsa ne olacak. Ayfoncular kamerayı uzaya mı çevirecekler. Facebooka gir, mesaj yaz, çaldır kapat,çık, telefona 3Bin lira ver... Ayfoncu yelpazesi nasılsa hep aynı kalacak...

Kuyruk acılı fandroidler yine toplanıp mundar demiş:) iPhone 7 gelecek yıl değil 2 yıl sonra gelecek. 2 yıl sonra kamera teknolojisinin bu günden epey iyi olacağı kesin fakat bir DSLR kalitesinde olacağını sanmıyorum.

Dslr isteyen dslr makine alsın.

ısrarla ve anlamsızca iphone ve diğer apple ürünlerini eleştirenler buradan bakınca parasızlıktan ucuz android ürünleri kullanan ve apple'ı kıskanan insanlar gibi görünüyor. kusura bakmayın ama durum bu. çünkü hem iphone'un hem de bazı android telefonların gerçekten iyi yönleri var. bunu kabullenmeniz gerek önce. yani dünyada on milyonlarca iphone kullanıcısı aptal da bir siz mi akıllısınız acaba? yeterli maddi gücünüz varsa telefonlar arasında kıyaslama yapıp size en uygun telefonu seçersiniz. yeterli maddi gücünüz yoksa da mevcut imkanlarınızla alabileceğiniz en iyi telefonu alıp alamadıklarınızı saçma sapan bir şekilde eleştirirsiniz.

@19 Kas 2014 19:11 iyi hoş yazmışsında adamların kahraman ilan ettiği o galaxy note lar falan iphone dan sadece biraz ucuz. Onlarda pahalı değil mi aslında ?!?

Safir cam diyorlardı bi ara şimdi bu.. artık laf değil icraat yapsınlar da görelim.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

İlginizi çekebilir