iPhone 7, Samsung'un RAM'iyle hızlanabilir!

Yeni dedikodulara göre Apple, iPhone 7'de Samsung'un yeni canavarını kullanacak!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 7, Samsung'un RAM'iyle hızlanabilir!

iPhone 7'nin Samsung tarafından geliştirilerek üretilen yeni nesil süper-hızlı bellek yongalarıyla gelmesi muhtemel.

Şimdilik söylentiden ibaret olsa da Samsung'un DDR 4 DRAM'lerinin iPhone 7'de kullanılabileceği BGR tarafından iddia edildi. Bu RAM'lerin önceki nesle göre yüzde 30 daha hızlı olduğu biliniyor. Söylentinin doğru olma ihtimali var çünkü Samsung, geçtiğimiz günlerde 10 nanometrelik DDR4 RAM modüllerini duyurmuştu.

10 nanometre üretim teknolojisine sahip yeni bellek modülleri, 20 nanometrelik modüllere göre daha verimli çalışıyor. Samsung'a göre yeni modüller, öncekinden yüzde 30 daha hızlı ve saniyede 3.200 megabit veri aktarım hızına ulaşabiliyor. Veri tüketimi ise yüzde 10 ile yüzde 20 arasında daha düşük.

RAM'lerin masaüstü modüllerinin üretimine başlanırken mobil cihazlara yönelik yongaların bu sene, önümüzdeki aylarda piyasaya ulaşması bekleniyor. Bu yüzden yeni bellek modüllerinin iPhone 7'de kullanılma ihtimali var.

Bu söylentinin gerçeğe dönüşüp dönüşmediğini, iPhone 7 Eylül'de tanıtıldıktan sonra ancak iFixIt'in parçalama testlerinin ardından görebileceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

grafik performansı yükselir. vRam içermediği için gpu bellek olarak normal ram'leri kullanıyor. Ram'lerin hızı yükselirse grafik performansıda yükselir.

Aslında samsung güzel telefon üretiyor ama güncellemede iyi değil. Bence tüm iphone u samsung üretsin yazılımı apple yapsın. O zaman iphone satışları patlama yapar.

@11 Nisan 2016 23:38 bence ok, ama işlemciyi de apple tasarlasın, ister samsunga ister başka üreticiye ürettirsin

Sen de yorum yaz